Čištění plísní je pěkně náročnou záležitostí. A proto je lepší to rovnou přenechat nějakým profesionálům, kteří vědí jak na to a udělají to za vás. A těmi profesionály jsou zaměstnanci z úklidové firmy. Ono je opravdu lepší, když to přenecháte jim. Čištění fasády může být opravdu náročná práce, která ve výsledku ani bohužel nemusí přinést kýžený výsledek. A mohl byste si zeď dokonce i poničit. Proto je lepší to svěřit jim. My tak udělali a jsme opravdu moc spokojení.

Jejich pracovníci postupují následovně. Na místo napadené plísní nejdříve aplikují běžný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení potom nanesou nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření.

LSG…

LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Plíseň vám může vzniknout hned několika způsoby. A o tom bych se taky rád zmínil, protože se tyto informace rozhodně hodí vědět. Dnes prakticky na všech zateplených fasádách asi cca po 6 letech se objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach.

Tento problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle, jemně strukturovaná omítka cca 2,5 mm / milimetru/ a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, nebo západní straně nesvítí, nebo nesvítí tolik sluníčko a tato omítka je stále vlhká. Tato vlhkost se ani nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál, tvárnice, cihly, siporex, a další/, který si umí vlhkost nasát a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat.

Teplo…

Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. A kde se objeví plísně, tam se jich už nikdo nezbaví. Ale díky nátěru LSG bude naše fasáda chráněná nejen před plísněmi, ale i před ostatními nečistotami, jako je městský spad, prach a tak dále.

Takže je to nejlepší ochrana pro vaši fasádu prakticky před vším, co na ní opravdu nechcete. Pro více informací se podívejte na stránky Plísně na fasádě Ostrava, tak se toho dozvíte ještě více. Nebo neváhejte kontaktovat jejich zaměstnance. Jsou moc milí a určitě vám vyjdou vstříc. A SERVIS LIPKA, s.r.o.