Pracuji v knihkupectví a nedávno jsme řešili nepříjemnou situaci. Na fasádě se nám udělala plíseň. A byl to problém, protože jsme už delší dobu chtěli nechat fasádu vymalovat, jenže teď jsme to museli odložit. Museli jsme fasádu prvně nechat od někoho vyčistit. Ale bylo nám jasné, že mi to nezvládneme, protože na něco takového potřebujete opravdu speciální věci a ty jsme my neměli. A tak jsme hledali někoho, kdo by se o to postaral, nějakou firmu.

A protože jsme žádnou neznali, tak jsme hledali na internetu. Narazili jsme na úklidovou firmu, která měla vážně vynikající reference. A tak jsem se s nimi domluvila. Byli vážně moc milí a ochotní. A nejenom, že se o vše postarali, ale i jsme se od nich dozvěděli, jak plíseň vlastně vzniká. A sice že dnes prakticky na všech zateplených fasádách se asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach.

A většinou…

A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. Což je rozhodně nevýhodou. A naše budova se skutečně před několika lety zateplovala. Takže je nejlepší si na to opatřit nějakou prevenci. A tou je právě protiplísňový nátěr LSG. Je to skutečně to nejlepší, co si jako prevenci před plísněmi můžete pořídit. Tento nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout.

Při čemž vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet. Nátěr má vlastnost difuzního odporu, takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí. LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály.

LSG…

LSG nátěr proti plísním lze aplikovat ve vnitřních i vnějších prostorách. je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. A skvělé je, že Plísně na fasádě Ústí nad Labem nabízí i celou řadu dalších služeb.

Patří k nim čištění koberců, podlah, odstranění starého vosku (polymeru) z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Takže je vidět, že mají široké pole působnosti. A SERVIS LIPKA, s.r.o.