Přiznejme si, že podlahy nebudou něčím, co by nás každý den zajímalo. Když je zapotřebí, rutinně je zbavíme prachu nebo setřeme vodou s nějakým saponátem. Otázka zní zda to postačí, neboť podlaha z našeho pohledu musí vydržet velmi mnoho. Je zcela zřejmé, že zmiňované zbavení prachu a běžné setření asi stačit nebude. Jakým způsobem tedy ošetření podlah řešit?

Pro Čištění podlah Brno má tato otázka zcela jednoduchou, mnohaletou praxí ověřenou odpověď – strojové čištění. Vždyť k podlahám a jejich profesionálnímu ošetření máme blízko již třicet let. Naše odborná činnost je ceněna a dobře zapsána nejen u nás doma, ale také na Slovensku, v Rakousku a Německu.

Kromě samotných podlah se také věnujeme i jiným odborným činnostem, které se zabývají kvalitním úklidem a čištěním. Ošetřujeme koberce a čalouněný nábytek, likvidujeme staré vrstvy vosku, realizujeme náročné úklidové práce po stavebních a řemeslných úpravách. To samozřejmě ještě není zdaleka všechno. Čistíme a leštíme okna, výlohy a prosklené stěny i fasády. Pochopitelně tyto práce provádíme také ve výškách.

Důležitou…

Důležitou součástí naší každodenní práce je rovněž odborné odstraňování graffiti, či plísní, včetně velice účinné prevence. Zároveň provádíme pravidelné úklidy domácností, kanceláří, ve firmách, zdravotnických zařízeních a velkých obchodních centrech. Čistíme rolety, žaluzie, lamely a markýzy. Bez problému odstraňujeme nejrůznější druhy polepů, reklam, ochranných resp. slunečních fólií, bannerů apod.

Ale vraťme se nyní k našemu konkrétnímu tématu. Ačkoliv většina podlah opravdu vydrží více než dost, neměli bychom tuto záležitost podceňovat. Skutečnost, že podlahy dokáží sloužit dlouhá léta není argumentem k zanedbávání, či ke zlehčování nutnosti jejich údržby. Dříve nebo později se nám takový přístup může nepříjemně vymstít.

Bez přiměřené, technologicky správné a pravidelné údržby, mají podlahy své limity ve vzhledu, celkové kvalitě a životnosti. Domácí, tedy běžná péče o podlahy je sice nevyhnutelná a celkem samozřejmá, ale z hlediska dlouhodobé plné funkčnosti rozhodně nestačí. Odborná údržba v podání zkušených profesionálů je velice důležitá. Nic naplat, podlaha si sama nepomůže, a určitě se majiteli vyplatí, čas od času nechat své podlahy důkladně vyčistit a kvalitně ošetřit.

Každý…

Každý odborník – tedy včetně naší společnosti A SERVIS – plně souhlasí s tím, že všechny podlahy vyžadují přesně cílenou péči. Účinné řešení této situace přináší moderní, přitom velmi šetrný systém detailního hloubkového čištění podlah. Součástí tohoto technologického postupu jsou nejen kvalifikovaní profesionálové, ale rovněž progresivní, šetrné a velice účinné metody odborného ošetření podlah. Strojové hloubkové čištění je skvělým příkladem praxí prověřeného systému, který realizuje naše společnost.

Při každé objednávce odborného ošetření podlah počítá naše společnost A SERVIS s pomocí výkonného a spolehlivého jednokotoučového stroje. Celý technologický proces vždy začíná systematickým a důkladným kartáčováním celé podlahové plochy. Jedinečnou sílu tohoto stroje umocňuje nepostradatelná pomoc účinné, přitom velice šetrné čistící chemie. Nejčastěji používané jsou chemické prostředky zásaditého složení. Pochopitelně, za určitých, přesně stanovených podmínek, je lze také nahradit agresivnější chemií kyselého charakteru.

Následující…

Následující krok odborného ošetření podlahy představuje stejně důležité vysávání třímotorovým průmyslovým vysavačem, který je proslulý svým neuvěřitelně silným sacím výkonem. Díky němu jsou podlahy zbaveny veškerých uvolněných nečistot, mnohaleté zašlapané špíny, různých skvrn, mastnoty apod. Bez skvělých sacích schopností tohoto vysavače by veškerý tento „marast“ šel jen velice obtížně a zdlouhavě odstranit. Navíc, z podlahy jsou také spolehlivě odstraněny všechny zbytky vody a čistící chemie, které na podlaze zbyly po předchozí činnosti jednokotoučového stroje.

Nyní následuje poslední pečlivé umytí celé podlahy, ale pouze čistou vodou. Tato technologická činnost je nezbytná, neboť se jedná o spolehlivou neutralizaci účinků použité chemie. Po vyschnutí podlahové plochy je prakticky hotovo, byť pouze z pohledu amatéra. Odborník dobře ví, že takto „odhalená,“ byť hygienicky křišťálově čistá podlaha je v běžném provozu velmi zranitelná. Společnost A SERVIS proto svým klientům doporučuje, aby po důkladném ošetření podlahy strojovým čištěním – rozhodně následovalo odborné zakonzervování průmyslovým polymerem, nebo-li voskem.

Na…

Na precizně čistou podlahu se tzv. procesem fluatace systematicky nanese kompaktní vrstva speciálního polymeru, který disponuje výjimečnými vlastnostmi. Při každodenním používání podlahy spolehlivě zajistí odolnost proti rychlému zašpinění a zachování jejího jedinečného vzhledu. Navoskovaná podlaha získává skvělou pružnost a protiskluzové vlastnosti, takže se chůze po nanesení polymeru, stává velice bezpečnou.

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. impregnuje podlahy především matným nebo pololesklým voskem, neboť disponují velice oceňovanými vlastnostmi. Příklad? Dosažená míra pružnosti dokáže efektivně eliminovat nejrůznější formy zátěže, takže takto ošetřený povrch nelze tak snadno poškrábat nebo poškodit. Protiskluzové vlastnosti spolehlivě chrání před nebezpečím uklouznutí a následným nekontrolovaným pádem. To jistě velice ocení senioři i rodiče stále skotačících dětí. Spokojení klienti také velice kladně hodnotí snadnou a rychlou údržbu takto ošetřené podlahy.

Při…

Při aplikaci fluatačního nátěru – ochranného polymeru, se odborně nanesou dvě až tři vrstvy velice kvalitního vosku. Vznikne kompaktní a velmi odolná vrstva, která se stává garantem všech těchto skvělých vlastností podlahy, a to i při několikaměsíčním intenzivním používání.

Naše dlouholetá úspěšná profesionální praxe plně potvrzuje, že vědomé zanedbávání a opomíjení zakonzervování podlahy se za žádných okolností nevyplácí. Poškrábaný nebo poškozený povrch podlahové plochy vždy vyžaduje časově a finančně náročnou opravu, v mnoha případech i výměnu. Pro každého majitele podlahy, přesněji řečeno nemovitosti, to pochopitelně představuje mnoho zbytečných starostí i výdajů.

Nás velice potěší, pokud i vy oslovíte naši úklidovou a čistící společnost A SERVIS. Nejen, že vám podlahy odborně vyčistíme a náležitě ošetříme, ale díky systému fluatačního nátěru je dlouhodobě komplexně ochráníme. Vaše podlahy tak budou čisté, vzhledově stálé a skutečně bezpečné. Strojové čištění a navoskování navíc výrazným způsobem prodlužuje jejich životnost.