Vlastním zámečnictví, kde děláme klíče i na počkání a v poslední době jsem měl pocit, že je podlaha opravdu velmi špinavá. Tak jsme se s kolegou rozhodli, že ji necháme vyčistit, protože ani jeden z nás na uklízení moc nejsme. Samozřejmě jsme ji vytírali, ale tohle chtělo něco trochu účinnějšího. Chtělo si na to někoho najmout. Pátral jsem po internetových vyhledávačích a diskuzích po jiných firmách, které by mi zajistili kvalitní vyčištění podlahy a nejlépe během jednoho dne. Narazil jsem na Mytí Brno, lité stěrky a ihned je kontaktoval. Řekl jsem jim své požadavky a zeptal se, zda kdy je možný nejbližší termín. A byl jsem rád, že čekací lhůta nebyla měsíc, ale jen týden. Hned jak přijeli, na nic nečekali a pustili se do čištění. Podlahu nejdříve kvalitně vydrhli pomocí velmi účinné čistící chemie.

Jakmile…

Jakmile byl povrch důkladně vykartáčován, následovalo odsátí veškerých nečistot, mastnot a vlhkosti vysoce výkonným vysavačem, na kterém je napojena hubice s gumovými lištami. Poté podlahu ještě jednou namočili čistou vodou, aby se neutralizovala od zbylého chemického roztoku a nechali ji doschnout. Dále jsme se od nich dozvěděli, že kotoučový stroj, který pro strojové čištění podlah využívají, je jediným přístrojem, který dokáže detailně a generálně vyčistit jakýkoliv druh podlahy. Tento jednokotoučový stroj o váze 50 kg s přítlakem na kotouč s průměrem cca 45 cm, využívají k čištění hned několika druhů podlah. Bylo na nich i vidět, že pracovníci jsou řádně proškoleni a profesionálové, kteří ke své práci používají vždy kvalitní přípravky a pomůcky. Také nám bylo doporučeno, abychom ji nechali čistit takto důkladně alespoň jednou za rok.

S…

S výsledkem jejich práce jsem byl velice spokojený. Logicky podlaha nemohla vypadat jako nová, ale vypadala mnohem lépe.  Je pravda, že ta služba nebyla nejlevnější. Ale člověk se na to musí dívat tak, že firma na vše používá velmi drahé stroje a kvalitní kosmetiku a jen samotné pořízení tohoto vybavení musí být pěkně drahé. A ta samotná práce je také velice náročná. Takže člověk musí čekat, že to bude vidět i na ceně služby. A opravdu se to vyplatí, protože podlaha byla v hezkém stavu velmi dlouho. A nabízí i celou řadu dalších úklidových služeb, které určitě někdy využijeme. Patří k nim například čištění koberců, mytí oken a odstraňování plísní a graffiti. Určitě vám doporučuji, abyste se podívali na jejich webové stránky, protože tam určitě najdete vše, co byste mohli potřebovat. A skvělé je, že jejich služby realizují nejenom po celé České republice, ale i na Slovensku, Německu a v Rakousku.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.