Na vinárně se nám objevily plísně, které jsme naštěstí pochytili včas. Nestihly se rozrůst do takových velkých rozměrů. Věděli jsme ale, že si sami nevystačíme a že žádné prostředky na plísně asi fungovat nebudou. A nemohli jsme riskovat, aby se rozrostla plíseň a odlákala nám zákazníky. Takže jsme zavolali do Čištění fasády Praha, která nás naštěstí zachránila. Je to firma, která se na našem trhu pohybuje už řadu let, a nejen u nás, ale také na Slovensku, v Rakousku nebo Německu. Byli jsme s nimi tak spokojeni, že jsme se rozhodli, že se o tuto zkušenost podělíme i s ostatními. Pracovníci mají promyšlený postup, který dodržují a který z nich dělá skvělé pracovníky. Fasádu vyčistí chemicky a mechanicky pomocí tlakové vody, která obsahuje čistící chemii. Tato chemie je skvělá, jelikož udrží fasádu v dobrém stavu. Fasáda je dokonce i jednotně barevná a není potřeba obnovovat fasádní výmalbu.

Potom…

Potom vezmou chemický nástřik a protiplísňový nátěr LSG. Tento nátěr je vážně jednička v boji s plísněmi a bakteriemi a dalšími ohavnostmi. Po zaschnutí se na fasádě vytvoří průhledná a difúzně otevřená ochranná mikrovrstva, která je u omyvatelná. Nátěr mohou pracovníci nastříkat také na umakart, betony, keramické obklady, dřevo, dřevoštěpkové a dřevotřískové desky, a podobně. Každá fasáda, která je chráněný tímto nátěrem, je velice odolná vůči dalšímu výskytu plísní, bakterií, hub, i kvasinek. Nátěr vám vydrží skutečně dlouho, protože ho nezničí ani UV záření, což je skvělé, protože na naši vinárnu svítí hodně sluníčko přes celé léto. Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. To znamená, že dokonce i krátky kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu.

Tato…

Tato změna proběhne v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Takže si můžete být jisti, že všude tam, kde je nátěr, nemají plísně šanci. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Firma nám také garantovala záruku 2 roky. Je skutečně profesionální úklidová firma, která si poradí se vším. Četli jsme, že čistí i koberce, podlahy, myje okna ve výškách, zbavuje polepů na výlohách a podobně. Já dokonce přemýšlím, že si je pozvu k nám domů, protože naše podlahy dřevěné by asi potřebovaly pořádně vydrhnout.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.