Na květinářství se nám před nedávnem vyřádil nějaký gang se svým „uměním.“ Celou fasádu nám posprejoval nějakýma klikihákama a čmáranicema, co ani nedávají smysl. Když jsem to viděla, šla jsem málem do kolen. Strašně jsem se styděla pokaždé, když přišel nějaký zákazník a chtěl uvázat kytici. Říkala jsem si v hlavě, co si asi musí myslet o našem květinářství, když ho viděl. Hnedka ten večer jsem sedla k internetu a hledala firmu, která by mě graffiti zbavila. Netrvalo to dlouho a našla jsem několik velice pozitivních recenzí na Čištění zateplené fasády Plzeň. Najela jsme na jejich stránky a přečetla si o nich více. Je to firma, která se již řadu let zabývá čištěním fasád, ale také koberců, podlah nebo mytím oken ve výškách. Nejedná se o žádná béčka, ale o skutečné profesionály, které jsem tak moc potřebovala. Do firmy jsem hnedka ráno před prací zavolala a s paní na telefonu si domluvila co nejdřívější termín.

Za…

Za tři dny jsem před květinářstvím měla firmu. A za pár hodin jsem měla po problému. Ani jsem nečekala, že budou tak rychlí. Dohodla jsem se s nimi, že nám ze stěny graffiti nejen odstraní, ale že nám také aplikují nějakou prevenci, což byl nátěr antigraffiti AGO, který zajistí následné odstranění graffiti se stoprocentním výsledkem. Bez tohoto nátěru je totiž odstranění maleb jen 60 až 90ti procentní.  Znamená to tedy, že po odstranění zůstává na některých místech slabý stín, který nejde dolů ani při opakovaných pokusech. U fasád a strukturovaných omítek se pak běžně stává i to, když není aplikován nátěr AGO, tak jde dolů i barva fasády a nejen graffiti.  Někteří si myslí, že stačí graffiti zamalovat hnedka barvou, ale to je chyba.

Graffiti…

Graffiti pak po nějaké době začne prostupovat a jsou vidět jeho původní kontury, což je velice špatné. Firma ale ví, jak se graffiti zbavit zcela, aby fasáda vypadala zase jako nová. A skutečně. Po jejich odjezdu jsem měla zase krásnou fasádu květinářství a nemusela jsem se za to stydět. Firmě proto moc děkuji, že mě zachránila. Bez jejich pomoci nevím, co bych dělala. Určitě ji budu doporučovat dál, protože si myslím, že si to skutečně za tak skvěle odvedenou práci zaslouží. A nejen za tu práci, ale za celkový přístup ke klientům. To se v dnešní době už skoro nevidí.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.