Pracuji jako recepční a sekretářka v jedné ordinaci alergologie a nedávno jsme řešili opravdu nepříjemnou situaci. Fasáda totiž byla nejenom už opravdu špinavá, ale byla na ní dokonce i plíseň. A bylo mi jasné, že ani já, ani uklízečka to rozhodně vyčistit nedokáže. Tak jsme si celkově o čištění fasád a vzniku plísní začala něco více zjišťovat. A o informace, které jsem našla, bych se s vámi ráda podělila, protože věřím, že jsou užitečné. Plíseň se tvoří hlavně na zateplených fasádách a problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce. Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál.

Třeba…

Třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. Naštěstí existuje řešení jak se toho zbavit. A tím je zavolat do Plísně na fasádě Praha. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr LSG proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí se tak vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je taky aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Někdy se stane, že je plíseň velice rozšířená, tak je třeba, aby byla zeď nejdříve mechanicky ošetřit a poté dát nový nátěr a až poté dát protiplísňový nátěr LSG.

S…

S LSG mám opravdu ty nejlepší zkušenosti, od té doby s plísněmi nemáme žádné problémy a věřím, že je na několik let ani mít nebudeme. Na tento nátěr je skutečně spolehnutí. Tato firma navíc nabízí i odstraňování graffiti, mytí oken a výloh, a to i ve výškách, čištění koberců a podlah. A to vše za přijatelnou cenu, když uvážím, jakou kvalitu nabízí. Pro více informací se podívejte na jejich webové stránky. Určitě najdete vše, co byste mohli potřebovat. Až já budu opět potřebovat něco z úklidových služeb, určitě se na nikoho jiného obracet nebudu. Zaměstnanci jsou totiž skvělí a dobře se mi s nimi spolupracovalo.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.