Před časem jsme se přestěhovali z města na vesnici. Je tu krásně, děti jsou na čerstvém vzduchu a máme tu nádhernou přírodu hned za domem. Hned ze začátku jsme se ale museli potýkat s jednou nepříjemností. A to byly graffiti na garáži. Garáž není přímo u našeho domu, ale několik metrů dál v takové garážové ulici. Bohužel se ale tato ulice stala terčem nějakých vandalů. Skoro všechny garáže byly postříkané nápisy a nevhodnými obrázky nebo nesmysly.

A bohužel ani naše garáž z toho nevyvázla čistá. Bylo i jasné, že když garáž jen přetřu, tak si moc nepomůžu. Chtělo to mnohem lepší řešení. Proto jsem si sednul k internetu a hledal jsem nějakou firmu, která má zkušenosti s graffiti a která nás toho zbaví. Naštěstí jsem narazil na Čištění fasády Pardubice. Na jejich webových stránkách jsem si přečetl vše potřebné o tom, jak graffiti odstraňují a našel si na ně i kontakt.

Když…

Když jsem tam volal, telefon zvedla příjemná paní, se kterou jsem si domluvil termín. Asi za dva dny už před garáží stál tým pracovníků. Vzal jsem si kvůli tomu i volno z práce, abych u toho byl. Tým pracoval svižně, ale pečlivě. šlo vidět, že s graffiti mají cenné zkušenosti a že to rozhodně nebylo poprvé, co něco takového vidí a dělají.

Vysvětli nám, jak budou postupovat a nabídli nám po odstranění graffiti aplikovat antigraffiti nátěr AGO, který působí něco jako prevence proti sprejerům. Hned jsme toho využili a firmě řekli, ať se o fasádu garáže postarají, jak nejlépe dovedou. Nejenže nás posprejované fasády zbavili, ale také oživili původní krásu fasády. Nejprve graffiti odstranili speciálním přípravkem, až tam zbyl opravdu jen hrozně slabý stín, který poté zamalovali fasádní barvou.

Tu…

Tu barvu si předem namíchali. A poté nanesli ochranný nátěr AGO, díky kterému máme jistotu, že se už graffiti na zdi neobjeví. A pokud ano, tak víme, že to nebude vůbec žádný problém. Samozřejmě je firma trochu dražší než ty ostatní, které jsme našli, ale to se není čemu divit. Nemůžou být nejlevnější, protože mají speciální techniku, která sama o sobě není samozřejmě levná.

A k tomu si připočtěte tu fyzickou námahu a ve výsledku cena za takovou službu je vlastně adekvátní. Jsem rád, že jsem tuto firmu našel a že máme od graffiti pokoj. Doufáme, že se už nic podobného opakovat nebude a že firmu budeme potřebovat třeba už jen na čištění koberců nebo podlah, protože i tím se mimochodem zabývají. A SERVIS LIPKA, s.r.o.