Na horách v Česku vlastníme s manželem chatku, kterou využíváme jak my, tak ji také pronajímáme po celý rok turistům a lyžařům. Jenže tento rok se nám na chatě objevila na několika místech na fasádě plíseň. Rozhodli jsme se, že s tím musíme hned něco udělat, protože to by nám mohlo odlákat hosty a navíc, plíseň je škodlivá a zdraví nebezpečná. Snažili jsme se plísně zbavit sami, ale to se nám moc nedařilo.

Rozhodli jsme se, že si najmeme nějakou profesionální firmu, která se postará rychle a účinně u náš problém. Náhodou jsme se bavili se sousedy, kteří mají vedle nás také chatu a ti nám doporučili firmu, se kterou měli loni velmi dobré zkušenosti, protože i jejich chata byla napadena plísní, což tedy nebylo vůbec znát.

Našli…

Našli jsme si firmu na internetu a pročetli jsme si její recenze i postupy, jak čistit špinavou fasádu. To se nám velice zamlouvalo, a tak jsme hned do firmy zavolali. Slečna na telefonu byla velice milá a zařídila nám termín přesně takový, jaký jsme potřebovali. Během dvou dnů se u nás na chatě objevil tým pracovníků, kteří se vrhnuli do práce.

Pracovníci nás ujistili, že se nemusíme obávat a že za pár hodin budeme mít zase krásnou chatu. Fasádu vyčistili pomocí speciální čistící pěny, která se na fasádě udrží dlouho a svou intenzitou zvyšuje čistící účinek. Z fasády odstranili vodní kámen i nehezkou a nebezpečnou plíseň. Mají techniku, která umožní zbavit se plísně a zastavit další šíření nebo znovuvytvoření. Na plíseň aplikují desinfekci a pak nátěr LSG, který má životnost 6 a více let. Odstranění probíhá v několika krocích.

Nejprve…

Nejprve je mechanické a chemické čištění fasády tlakovou vodou s čistící chemií, která udrží fasádu v dobrém stavu. Fasáda je dokonce i jednotně barevná a není potřeba obnovovat fasádní výmalbu. Pak je na řadě chemický nástřik, a nakonec se aplikuje protiplísňový nátěr LSG, který je v boji s plísněmi naprostou jedničkou. Nátěr je odolný vůči UV záření a lze ho aplikovat nejen na fasády domů, ale také do vnitřních prostor.

Když tým skončil s pracemi, tak jsme byli opravdu mile překvapeni. Protože nešlo vůbec, ale vůbec poznat, že se na chatě někdy nějaká plíseň nacházela. splnil vše, co psali na svých stránkách a co nám slíbili. Proto je můžeme doporučit dalším, kteří mají také na fasádě problémy s plísní. A SERVIS LIPKA, s.r.o.