Zdravím, pokud uvažujete, že si necháte vyčistit koberce od nějaké úklidové firmy, tak vám doporučuju, abyste si tuto službu neobjednávali u firmy, která používá extrakční metodu čištění. Bylo by to skutečné nadělení. Protože ta koberce nikdy nedokáže pořádně vyčistit. Funguje totiž na tom principu, že se do koberce vstříkne chemie, a to opravdu jen na krátkou chvíli, takže se nedostane do hloubky, nestačí na špínu vůbec zapůsobit a koberec pak pořádně nevyčistí.

A po čištění na něm ještě ke všemu zůstávají skvrny. Alespoň taková byla naše zkušenost. Manželce se povedlo koberec zašpinit od růžového odlakovače na nehty. A nešlo nám to vyčistit a navíc to i smrdělo. Takže bylo potřeba najmout odborníky. Ale ty svou extrakční metodou nadělali akorát více škody než užitku. Takže jsem si sedl k počítači a hledal takovou firmu, která by měla dobré reference. A nakonec se mi zalíbila úklidová firma čištění koberce, protože měla opravdu dobré ohlasy.

Sice…

Sice lidi psali, že jsou o něco dražší, ale to mi nevadilo, protože pokud jsem měl alespoň nějakou záruku, že to bude vše v pořádku a koberce budou konečně pořádně vyčištěné. Používají totiž kotoučovou metodu, která dneska patří k těm nejlepším metodám čištění koberců. Tak jsme jim zavolali a dobrý dojem na mě udělali už hned po telefonu. Vše nám bylo po telefonu vysvětleno, jak probíhá jejich práce, co používají za metodu k čistění koberců a další podrobnosti.

Takže jsme měli jistotu, že o extrakční metodu opravdu nepůjde. Domluvili jsme se na termínu a byli zvědaví. Přijeli přesně na čas, dům si prošli a prohlédli a hned potom se pustili do práce. Začali zanášet speciálně namíchanou chemii do hlubších struktur koberce, aby účinně zapůsobila. Nechali ji tam nějakou dobu, pak koberec vykartáčovali kotoučovým strojem, aby se nečistoty dostaly na povrch, koberce vydezinfikovali a zbavili roztočů.

Především…

Především jim navrátili původní barvu i vzhled, bez jakýkoliv fleků či šmouh. Toho dosáhli jejich vysavačem, který nejen vytáhne z koberce veškerou špínu, ale i vlasy koberce hezky nadzvedne, takže koberce potom vypadaly opravdu skvěle. Všichni kolegové byli z jejich práce také velice nadšení a prohlásili, že konečně naše koberce po dlouhé době jsou pořádně vyčištěné.

U této firmy rozhodně zůstaneme. Protože odvedli skutečně vynikající práci. A taky nabízí spoustu dalších služeb, tak až budeme opět něco potřebovat, obrátíme se na ně. A SERVIS LIPKA, s.r.o.