Roky máme v kuchyni a jídelně linoleum a jsme s ním spokojeni. Je praktické, třeba když člověku něco upadne či ukápne – což se v naší kuchyni stává pořád – jednoduše podlahu setřeme a je zase jako nová bez známek skvrny. Akorát jsme si v poslední době všimli, že už není ve svém nejlepším stavu. Linoleum je takové jakoby zašedlé, mdlé. Ale poničené není, že by bylo popraskané nebo s jinými defekty, tudíž nám přišlo zbytečné kupovat linoleum nové. Tak jsme sedli k internetu a hledali nějaké tipy a možnosti, co s linem dělat, aby bylo opět v kondici. A světe div se, účinné řešení jsme opravdu našli. A jmenuje se Čištění podlah Praha. Tedy, abychom to vysvětlili, A SERVIS je firma, která se zabývá strojovým čištěním podlah. Ale kromě toho také pak nabízí další službu, a tou je prevence a estetické vylepšení podlahy v podobě aplikace vosku. Toto duo nám přišlo jako skvělá volba pro oživení starého lina.


Tak…

Tak jsme neváhali a rovnou si smluvili termín. Před samotnou preventivní aplikací vosku bylo potřeba podlahu vyčistit a odmastit. Jedná se tedy o opravdu hloubkové a zároveň dezinfekční čištění rotačním kotoučovým strojem. Čisticí roztok se poté vysává třímotorovými průmyslovými vysavači. Pak už ale nic nebránilo aplikaci vosku. Voskování nebo také fluatace podlah A SERVIS provádí velmi kvalitním značkovým voskem. Vosk má pak vlastnosti jako povlak, tedy průmyslový polymer, který úplně zatáhne podlahu a chrání její povrch. Takže podlaha účinně čelí poškrábání, znečištění a vzniku případných skvrn. Voskem je tedy chráněna struktura včetně hlubších vrstev podlahy. Veškerá znečistění zůstanou pouze na povrchu vosku a nemají tak šanci proniknout hlouběji do podlahy. Tím pádem nemůže dojít k žádnému poničení či dokonce trvalému znečištění linolea.


Jedinou…

Jedinou nevýhodou vosku, na kterou nás upozorňovali pracovníci A SERVISU je, že když už se vosk takzvaně stráví a poškrábe či ochodí, musí se celý strhnout a odmýt. Zkrátka se celý vosk musí beze zbytku odstranit a na takto odmytou a zneutralizovanou podlahu se nanese nový ochranný vosk. Jedná se však o aplikaci v horizontu až tří let, tudíž podlaha bude několik let v pořádku sloužit. Musíme říct, že podlaha po zásahu těchto odborníků z A SERVISU vypadá opravdu úžasně, téměř bychom i řekli, že jako nová. Vosky A SERVISU jsou lesklé, takže to vytváří velmi hezký efekt. Z některých úhlů vypadá podlaha jako čerstvě umytá, tedy jako pokrytá vodou. Takže za nás musíme A SERVISU poskytnout jedině pozitivní recenzi, protože výsledek je opravdu nečekaně dobrý. A co by také nebylo na škodu zmínit, že veškerá komunikace či jednání s A SERVISEM probíhalo na příjemné bázi. Pracovníci jsou milí, ochotní a velmi pečliví, což ostatně bylo vidět i na perfektním výsledku.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.