Děti jsou veliká radost, ale jsou chvíle, kdy byste je nejraději neviděli. Co se podařilo mým dětem. Starší a rozumnější dcera měla svátek, tak dostala od prarodičů bonboniéru. Jako snad dobře vychované dítě, ji načala a nabídla každému čokoládový bombon. Ale bohužel ji nechala ležet v obývacím pokoji na konferenčím stole. Toho bohužel využil náš malý dvouletý synek. Vzal si bonboniéru, sedl si v obýváku na zem a pojídal bombony. A co mu nechutnalo, utíral do sebe a do koberce. Když jsem přišla do obýváku, nevěřila jsem svým očím. Rozpatlaná čokoláda byla všude, jak na synově oblečení, tak na koberci. Syna jsem ihned převlékla, s kobercem to bylo mnohem složitější. Čistila jsem ho několikrát, ale pořád to nebylo ono. Byl tam takový flek, který sice nebyl na první pohled hned tak viditelný, ale já se rozhodla, že nechám koberec vyčistit. Čistota především. Usedla jsem k počítači a pročítala různé recenze ohledně čištění koberců.

Zaujaly…

Zaujaly mě stránky  firmy sedačky tepování. Firma nabízela čištění kotoučovou metodou, při čemž jejich chemie nejen že dokonale vyčistí koberec, ale působí také dezinfekčně, ničí mikroorganizmy, takže čištění je vhodné i k odstraňování roztočů, které mnohdy dráždí alergiky. Zaslala jsem firmě poptávkový email a domluvila jsem si termín. Zaměstnanci firmy se dostavili v přesně dohodnutý čas a hned se pustili do práce. Nanesli na koberec čistící roztok, po uplynutí doby působení začali koberec kartáčovat těžkým kotoučovým strojem s hustým kartáčem. Až vyčistili celý koberec, pustili vysoce výkonný vysavač, kterým všechnu pěnu odsáli pryč. A jejich strojové kotoučové čištění splnilo to, co slibovalo. Jejich metoda vyčistila  veškeré nečistoty z koberce, koberec vypadal jako nový, barvy byly výrazné a celý byt krásně voněl. Tuto firmu opravdu můžu doporučit, není jim co vytknout, snad je jen cena o něco vyšší než u ostatních firem. Ale jsem toho názoru, že za kvalitu je dobré si připlatit.

Navíc…

Navíc dle zaměstnanců firem, převážná část firem provádí čištění koberců zastaralou metodou, kdy chemie působí pouze povrchově a není zcela vpravena  do hluboké struktury koberce. Tato starší metoda je sice levnější, ale někdy zůstává povrch koberce nevzhledný, vlákna koberce jsou jako slepená. Proto jsem ráda, že jsem se svěřila do rukou profesionálů. Jejich kotoučová metoda je vhodná pro všechny typy koberců i pro koberce s vysokým vlasem. Určitě se na ně obrátím znovu, neboť firma je prosperující firma s velmi kvalitním zázemím s odborně zdatnými pracovníky, vybavená nejmodernějšími stroji a kvalitními čistícími přípravky. Rozhodně mohu tuto firmu doporučit, firma nabízí i jiné služby – čištění a voskování podlah, mytí oken a čištění čalounění, čištění fasád a odstraňování grafitů. Své služby realizují po celé České republice, na Slovensku, v Německu a v Rakousku.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.