Miluji svou rodinu, své děti a především svoje vnoučata. Ale jsou chvíle, kdy bych je nejraději přetrhla. A bylo tomu tak i nedávno. Slyšela jsem, jak někdo odemyká dveře mého bytu a tu jsem slyšela křik mého vnuka, že mi něco nese a utíkal za mnou do obýváku. Než jsem vstala, uslyšela ránu a zjistila, že vnuk držel v náručí velký meloun, který mu vypadl z ruky a roztříštil se po mém koberci. Začala jsem pomalu a důkladně sbírat všechny kousky melounu, poté jsem koberec vytepovala. Po zaschnutí byly na koberci viditelné fleky. Se synem jsem se domluvila, že mi na internetu sežene nějakou firmu, u které objedná čištění. Na termínu mi nezáleželo, jsem již v důchodu. Tak jednoho dne u mých dveří zazvonil zaměstnanec firmy koberce tepování Praha 10. Na celou plochu koberce začal nanášel čistící prostředek pomocí kotoučového šamponovacího rotačního stroje.

Pak…

Pak všechnu pěnu z koberce vysál do sucha pryč. Koberec po vyčištění vypadal skvěle, jako nový, celý byt krásně voněl a zářil. Od té doby je i snadnější jeho údržba. S nadšením jsem informovala syna, líčila mu podrobnosti. Jak jsme koukala pak na jejich stránky, tato firma tam propagovala na internetu svoji vlastní zdokonalenou technologii strojového čištění koberců  a měla skvělé recenze. Účinnost a kvalita jejich technologie spočívá ve využití silného a přitom velmi šetrného strojového vybavení v podobě kotoučového stroje, který pomocí rotačních  kartáčů zapracovává aplikovanou značkovou a velmi účinnou kosmetiku do koberce tak dlouho, dokud neodstraní veškeré i mnohaleté úporně do hloubky zašlapané nečistoty. Tato metoda je skutečně účinná, protože se tato kosmetika spolehlivě vkartáčuje až do samé struktury koberce. U kotoučové metody navíc dochází k nabytí původního objemu koberce, neboť používaný výkonný vysavač jeho celou strukturu neobyčejně provzdušní a příjemně oživí celkový vzhled.

Tato…

Tato metoda je vhodná i pro koberce s vyšším vlasem. Kromě všech nečistot chemie bezpečně zničí i jakékoliv zdraví škodlivé roztoče, alergeny a bakterie. Většina firem nabízela tzv. extrakční metodu,  která je levná, ale  není tak kvalitní, protože chemie nepůsobí v hluboké struktuře koberce, působí právě jen povrchově, zcela u ní chybí pečlivé vpravení a rozkartáčování a po zaschnutí pak zůstávají nevzhledné fleky a bohužel i nevábný tvar. Nicméně to nebyl můj případ, syn vsadil na profesionály. S vyčištěním koberce jsem byla velice spokojena. Firma již patří mezi ty, ke kterým se můžu s důvěrou vrátit.  Tato firma nabízí celou škálu služeb, konkrétně čištění a voskování podlah, mytí oken a čištění čalounění, mytí výloh, fasád a odstraňování grafitů a mnoho dalších. Své služby realizují po celé České republice, na Slovensku, v Německu a v Rakousku.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.