Manželka ráda peče a já zase rád jím, takže se v tomto dobře doplňujeme. Mám to štěstí, že mám ten metabolismus, že můžu jíst, co chci a nikdy nijak nenabírám ne váze. A manželka nedávno dělala kynuté buchty a chuděře se moc nedařilo. A dělala zrovna povidlové no a povidla skončila na zemi. A protože máme v kuchyni koberec, znamenalo to dvojnásobný problém. Snažila se to vyčistit, ale vůbec jí to nešlo. Taky jsem se snažil to vyčistit, když jsem viděl. Jak jí to nešlo, ale ani po mém snažení byste nepoznali, že se to někdo snažil vyčistit. Došli jsme tedy k závěru. Že bude nejrozumnější řešením, když si na to najmeme nějakou firmu. Jenže jsme žádnou neznali.

Takže jsem si sedl k počítači a hledat nějakou firmu, která by se o to postarala. Ani ne po půl hodině jsem narazil na úklidovou firmu čištění koberců Praha 9. Byly na ni jen samé pozitivní ohlasy, a tak jsme se s manželkou rozhodli, že si koberce od nich zkusíme nechat vyčistit. Dobrý dojem na mne udělali hned zezačátku, protože domluva s nimi proběhla velmi rychle a bez problémů byli ochotni se přizpůsobit našim časovým možnostem. Které vyžadovaly čištění převážně v odpoledních až večerních hodinách. Až budeme oba doma z práce, oba pracujeme docela dlouho do odpoledně  volno jsme si kvůli tomu brát nechtěli.

Čištění…

Čištění všech koberců v naší několika patrové budově jim zabralo pouhé dva dny a po špíně nebyla ani památka. Jejich služba zahrnovala strojové čištění kotoučovým strojem, které patří mezi nejúčinnější metody čištění koberců. Dost jsem si předtím o ní načetl a všichni lidí ji vychvalovali. A potom, co jsem viděl, jak vyčistili koberce u nás doma, jsem to pochopil. Koberce byly koberce ve skvělém stavu.  Po skvrnách od povidel nezbyla ani památka a na koberci ani nebylo poznat podle vláken koberce. Kde byl koberec čištěný více, protože jejich vysavač pak všechna vlákna hezky narovnal. Velkou výhodou oproti extrakční metodě je ta, že kotoučové čištění nezanechává na koberci skvrny.

Koberce jsou po čištění vydenzifikované, zbaveny všech roztočů a nežádoucích pachů a nečistot. A skvělé je, že firma nabízí i spoustu dalších služeb. Patří k nim čištění koberců, podlah. Odstranění starého vosku (polymeru) z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Provádí také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Po dohodě čistí i žaluzie, lamely, rolety, a markýzy. Odstraňují nedovolené polepy, reklamní polepy, ochranné fólie, samolepky, banery ze všech prosklených ploch.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.