Jsem majitelem obchodu s koberci a bytovým textilem v menším městě. Z reklamních důvodů mám prodejní plochu pokrytou zátěžovým kobercem. Aby reklama měla svůj efekt, je nutné koberec čas od času vyčistit. Aby viditelné zašlapané cestičky neodradily potenciální zákazníky od nákupu koberců a nevolili jinou podlahovou krytinu. Čištění koberců provádíme každé jaro, aby v létě, kdy je v prodejně více denního světla, nebyly vidět veškeré nečistoty. V prodejně mi jedna zákaznice doporučila firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která své služby provozuje po celé České republice včetně malých měst.

rady jak vyčistit koberectipy jak vyčistit koberecjak vyčistit koberec

Usedl jsem k počítači…čištění koberců

Usedl jsem k počítači a začal si pročítat internetové stránky této firmy včetně uvedených recenzí. Zjistil jsem, že je to velká firma se silným zázemím, která je vybavená nejmodernějšími stroji a kvalitní chemií. Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o provádí čištění koberců kotoučovou metodou čištění. Ta spočívá ve využití silného a přitom velmi šetrného strojového vybavení v podobě kotoučového stroje. Stroj pomocí rotačních kartáčů zapracovává velmi účinnou a kvalitní kosmetiku do koberce tak dlouho, dokud nedojde k odstranění veškeré i mnohaleté úporně do hloubky zašlapané nečistoty. Tato metoda je skutečně účinná, protože se tato kosmetika spolehlivě vkartáčuje až do samé struktury koberce a nezůstane v ní ani jedna částice prachu.

čím vyčistit koberecpéče o světlý koberecjak odstranit skvrny na koberci

Většina firem…

Většina firem, která nabízí čistění koberců nicméně používá extrakční metodu, kdy chemie působí pouze povrchově a není zcela vpravena do struktury koberce. A proto není tak kvalitní. Zaslal jsem firmě poptávku s žádostí o zaslání cenové nabídky. Reagovali okamžitě. Dohodli jsme se na termínu do týdne. Jednání bylo opravdu rychlé. Zaměstnanci firmy dojeli přesně v dohodnutý čas. Prohlédli si náš prostor objednaný k čištění a pustili se do práce. Nanesli na celou plochu koberce aplikovanou značkovou chemii, a pak začali koberec kartáčovat těžkým kotoučovým strojem s hustým kartáčem. Takto vyčistili celý koberec, nakonec pustili vysoce výkonný vysavač, kterým všechnu pěnu odsáli pryč. Toto čištění bylo v porovnání s minulými lety sice dražší, ale kvalita je výrazně větší. Výsledkem jsem byl nadšený.

údržba kobercelevné čištění kobercůnejlevnější čištění koberců

Pracovníci této úklidové firmy…

Pracovníci této úklidové firmy jsou profesionálové, navíc milí, ochotní a vstřícní. Velice nerad pracuji s nepříjemnými lidmi, což rozhodně ale nebyl tento případ. Firmu můžu všem lidem, kteří shání službu čištění koberců, jedině doporučit.  Tato firma dále nabízí i čištění a voskování podlah, mytí oken a čištění čalounění, mytí výloh fasád a odstraňování grafitů a i plísní. Své služby realizují po celé České republice, na Slovensku, v Německu a v Rakousku. A dojedou i do malého města a přijmou i menší zakázku. Vše potřebné o jejich službách najdete na jejich internetových stránkách. Všem doporučuji se podívat.