Když se nám v kuchyni rozbila lednička, tak jsme se rozhodli, že si pořídíme novou. Jediné, co jsme věděli je to, že chceme dávat pozor na naši dřevěnou podlahu. Protože na té jsme si velmi zakládali a zakládáme – pravidelně ji udržujeme a čistíme, dokonce ji sami i občas voskujeme. Nicméně když jsme odsunuli starou ledničku, tak nás čekalo překvapení v podobě pořádného fleku. Který tam evidentně byl už hodně dlouho.

Nejspíš něco vyteklo z lednice nebo někdy něco někam spadlo. To už se nedalo zpětně vypátrat. Tušila jsem, že sama podlahu. Aniž bych ji nějak poničila, nedokážu vyčistit. A že bude lepší objednat nějakou úklidovou firmu, která bude mít s čištěním podlah bohaté zkušenosti a dokáže vyčistit i (asi) několikaletou špínu a vyčistí i spáry. A tak jsme hledali a hledali. Až jsme narazili na úklidovou firmu, o kterých jsme se dočetli, že kromě čištění podlah nabízí i mytí oken, odstraňování plísní a graffiti.

Ale…

Ale třeba i jednorázový či pravidelný úklid domácností. Nejvíce nás zaujalo to, že působí na trhu již několik let a jsou stabilní firma se spoustou zkušeností. Už z popisu samotných služeb bylo jasné, že se vždy přizpůsobí konkrétní zakázce. A že u podlah se přizpůsobí konkrétnímu typu podlahy a znečištění a zvolí potom ten nejvhodnější způsob čištění. Mohli jsme si tak být prakticky jistí, že naší milované podlaze se nic nestane.

Tedy jsme firmu objednali a byli zvědaví, jak bude čištění probíhat. Ve smluvený den k nám dorazili pracovníci a hned se dali do Umývání podlah. Celou podlahu vyčistili pomocí kotoučového stroje. Jehož vlákna jsou schopna odstranit opravdu veškeré nečistoty, odstraní i nečistoty, které se vyskytují ve spárách. Navíc k čištění používají zásaditou chemii, který je pro podlahy šetrná a nijak je nezničí. Potom byla celá podlaha vysáta speciálním vysavačem s gumovou hubicí. Který tak dokázal odstranit veškerou vlhkost, zbývající nečistoty i případnou mastnotu.

Celá…

Celá podlaha byla také omyta i čistou vodou, aby došlo k neutralizaci podlahy po použití čisticí chemie. Také jsme si vyžádali i navoskování podlahy. Naštěstí možnost nanesení fluatace (průmyslového polymeru), který zajistí, že nedojde k dalšímu a hlubšímu znečištění dřevěné podlahy. Nabízí běžně a já osobně všem doporučuji tuto službu využít, je to prakticky to nejlepší, co vaší podlaze můžete dopřát. Po této osobní zkušenosti bych chtěla firmu všem doporučit. Protože nabízí opravdu kvalitní služby za přijatelnou cenu.

My jsme byli s odvedenou prací velice spokojeni, i když jsme o původu skvrny nevěděli nic, dokázali jich bez větších obtíží vyčistit. Navíc pro ně není problém zajet i do menšího města, také přijmou i menší zakázku. A jejich služby jsou dostupné nejen po celé České republice. Ale působí také na Slovensku, v Rakousku a v Německu. Doporučuji se podívat na jejich internetové stránky, kde se dozvíte více podrobností o jejich jednotlivých nabízených službách. A SERVIS LIPKA, s.r.o.