I když jsou podlahy praktičtější než koberce z hlediska jejich udržování, tak i tak je potřeba jim věnovat pozornost a pečovat o ně. Protože to, že s nimi není žádná práce, to je pouhý mýtus. Rozhodně stálé čistoty podlah nedosáhnete tím, že ji budete jen pravidelně vytírat. Rozhodně ne v místech, kde je vysoká frekventovanost lidí, tak něco takového rozhodně nestačí. Také není dobré čistit je levnými čisticími prostředky nebo je dokonce kartáčovat obyčejnými kartáči, protože nekvalitní štětiny by mohli podlah poškrábat a poničit. A to by byla velká škoda, proto je lepší jejich čištění svěřit odborníkům. Toho si byli vědomi i jedni z našich zákazníků. Protože než by se raději pustili do mytí podlah sami, vyhledali naši pomoc. U nás si zakládáme na používání jen těch nejmodernějších technologií a kvalitních kosmetických přípravků.

Šlo…

Šlo o čištění podlah v jedné estetické chirurgii, kde už s podlahami nebyli spokojeni, ale nechtěli se do toho pouštět sami. Protože si uvědomovali, že to bude potřebovat silnější péči než jen podlahu pořádně vytřít. A tak se obrátili na nás a my se o vše postarali. Naše úklidová firma k hloubkovému čištění podlah používá vždy zásaditou chemii. V některých případech používáme kyselou chemii. Ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích, protože kyselá chemie je velmi agresivní. Ale za to zase dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků. Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah, protože v těchto případech je zapotřebí šetrného materiálu, což je právě chemie zásaditá.

Použití…

Použití kyselé chemie při čištění ne tolik závažných nečistot by totiž mohla podlahu poškodit. Po čištění podlah je vždy dobré je zakonzervovat nanesením flotace, což je průmyslový polymer, jednoduše řečeno voskování podlahy. Proto to vždy našim zákazníkům doporučujeme. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy. Na podlahu dáváme převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti. Vosk musíme do podlahy vetřít dvakrát až třikrát, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluzový efekt. Díky tomu vaše podlaha nebude jen dlouho čistá a krásná, ale je díky protiskluzovému efektu vytváří bezpečnější prostředí a snižuje hrozbu uklouznutí. A tato vlastnost je velmi žádaná. Takže pokud také potřebujete kvalitně vyčistit podlahu, obraťte se na nás, my vám rádi pomůžeme.  A SERVIS LIPKA, s.r.o.