I když jsou podlahy praktičtější než koberce z hlediska jejich udržování. I tak je potřeba se o ně starat a starat se rozhodně neznamená podlahy jen vytírat. A rozhodně je nevyčistíte obyčejným kartáčem a přípravkem z drogerie. Ano, přípravkem z drogerie můžete dosáhnout dezinfekce. Ale rozhodně nebudete moc podlahu vyčistit tak, aby byla skutečně čistá beze skvrn. A už vůbec jimi nedosáhnete protiskluzového efektu či prodloužení životnosti. A proto se na nás obrátili i lidé ze sportovní haly, kteří požadovali Odstranění černých šmouh z podlahy v jejich šatnách a ve společných prostorách jako jsou chodby a tak podobně.

A pro nás to nebyl žádný problém. Protože šlo o čištění běžných nečistot a obnovení vzhledu podlahy, veškeré nečistoty pustily už při použití první chemie. Pro podlahu je důležité, aby chemie byla co nejšetrnější a splnila požadovaný cíl. Naše úklidová firma k hloubkovému čištění podlah používá vždy zásaditou chemii. V některých případech používáme kyselou chemii. Ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích, protože kyselá chemie je velmi agresivní.

Ale…

Ale za to zase dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků. Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah. Protože v těchto případech je zapotřebí šetrného materiálu. Což je právě chemie zásaditá. Použití kyselé chemie při čištění ne tolik závažných nečistot by totiž mohla podlahu poškodit.

Po čištění podlah je vždy dobré je zakonzervovat nanesením fluatace. Což je průmyslový polymer, jednoduše řečeno voskování podlahy. Proto to vždy našim zákazníkům doporučujeme. Na podlahu dáváme převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti. Vosk musíme do podlahy vetřít dvakrát až třikrát, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluzový efekt.

Díky…

Díky tomu vaše podlaha nebude jen dlouho čistá a krásná, ale je díky protiskluzovému efektu vytváří bezpečnější prostředí a snižuje hrozbu uklouznutí. Což je v prostorách sportovní haly určitě praktická věc. Byli s naší prací spokojení a my byli rádi, že jsme dokázali podlahy vyčistit podle jejich představ a očekávání.

A my za to vděčíme nejen našemu kotoučovému stroji, ale i díky profesionalitě našich zaměstnanců.  K našim službám dále patří i čištění koberců, odstraňování plísní a graffiti a mytí oken a výloh. A realizujeme je nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku.  A SERVIS LIPKA, s.r.o.