Nie je nad výborné a hlavne jednoduché recepty, a preto si túto buchtu určite zamilujete. Lístkové cesto je vždy taká krabička poslednej záchrany – spasí vás totiž vo chvíli, kedy ste buď bezradná, a alebo nemáte príliš času. Kupované lístkové cesto stačí vyvaľkať a využiť podľa ľubovoľného receptu. A použiť môžete práve aj tento. Budete potrebovať 1 balenie lístkového cesta, 3 vanilkové pudingy, 1 liter mlieka, 6 lyžíc cukru a podľa vašich chutí tiež ovocie, alebo orechy, čokoľvek budete chcieť.

Lístkové cesto s predstihom vytiahneme z mrazničky, aby povolilo. Najprv si uvaríme puding podľa inštrukcií na sáčku, avšak použijeme menšie množstvo mlieka – toľko, koľko ho je v našom zozname surovín. Medzitým si cesto rozdelíme na polovice a každú z nich vyvaľkáme do šírky vysokého plechu. Hotový puding necháme chvíľku vychladnúť. Medzitým, čo nám bude chladnúť, si cesto rozdelíme na polovice a každú z nich vyvaľkáme do šírky vysokého plechu. Prvý plát dáme na plech a rozotrieme naň puding. Na puding naukladáme ovocie alebo čokoľvek, čo dom dá a máte na to chuť. Potom všetko prikryjeme druhou polovicou rozvaľkaného cesta.

Pečieme v rúre vyhriatej na 175 stupňov asi dvadsaťpäť minút. Hotový koláč potom podávame pokojne posypaný práškovým cukrom, k čaju či káve alebo len tak samotný. Pri jeho tvorbe si však dávajte pozor, aby vám puding neskončil na koberci, pretože to ide naozaj zle vyčistiť. Ak sa tak stane, odporúčam sa obrátiť profesionálov ktorých som vyskúšala aj ja. Venujú sa nielen čisteniu kobercov ale aj viacerým činnostiam spomeniem aspoň voskovanie linolea.