Vybrať si pre elektromotor ten správny frekvenčný menič je kľúčové na to, aby ste dosiahli efektívnu prevádzku. Tentoraz sa zameriame na menšie frekvenčné meniče, ktoré sú ideálne na použitie s jednofázovými elektromotormi. Vďaka tomuto šikovnému pomocníkovi budete môcť jednofázový elektromotor využívať ešte efektívnejšie a popri tom aj bezpečnejšie.

Frekvenčné meniče si v celom rade priemyselných odvetví nachádzajú svoje uplatnenie,  a platí to aj v prípade jednoduchších aplikácií. Frekvenčné meniče, tak už zďaleka nie sú výsadou iba veľkých priemyselných prevádzok, jednoduchý frekvenčný menič si môžete dopriať prakticky už k akémukoľvek elektromotoru.

Použitie frekvenčného meniča má zmysel aj pri jednofázových elektromotoroch

Ideálnou voľbou pre jednofázové elektromotory sú kompaktné frekvenčné meniče V310 SP, ktoré sú určené pre elektromotory s výkonom do 1,1 kW. Aj napriek svojim kompaktným rozmerom dokážu tieto zariadenia prekvapiť pestrou ponukou funkcií, ktorá vám značne zjednoduší používanie vášho elektromotora. Spoločnou črtou frekvenčných meničov radu V310 SP od VYBO Electric je schopnosť pracovať na nosnej frekvencii až do 32 kHz a výstupnej frekvencii v rozsahu od 0 do 500 kHz.

Pre mnohých majiteľov elektromotorov je v prípade frekvenčných meničov zaujímavá aj preťažiteľnosť. V tomto smere sa môžete spoľahnúť na preťažiteľnosť až 150% v priebehu 60 sekúnd, samozrejme, je potrebné dodržať všetky odporúčania výrobcu elektromotora, keďže časté preťažovanie môže viesť k skráteniu životnosti jeho jednotlivých komponentov.

Popri spoľahlivej funkčnosti sa môžete spoľahnúť aj na jednoduché a prehľadné ovládanie frekvenčného meniča, PI regulátor a EMC filter. Rovnako ako iné, aj frekvenčné meniče radu V310 SP máme vo VYBO Electric skladom.