Nie som akurát manuálne zručný človek, ale dal som sa doma na natieranie rámov okien. Boli totiž už popraskané a škaredé. Ani ja som sa už na ne viac nemohol dívať. A myslel som, si že to bez problémov zvládnem celkom sám. Nie som síce žiadny odborník, ale natrieť okná by snáď mohol zvládnuť každý. Rámy som síce nakoniec natrel, ale nie bez problémov. Na oknách mi zostali šmuhy od farby, takže som si práce skôr ešte pridal. Bál som sa, že pokusom o odstránenie farby z okien by som   napáchal škody zasa inde, preto som si na pomoc zavolal profesionálov ktorí sa venujú širokému spektru činností no v hlavnej úlohe je umývanie okien. Tí iste budú v tomto ohľade viac šikovnejší než ja.

Mal som pravdu. Ja by som so svojimi pokusmi odstrániť farbu sklo najskôr len poškriabal. Pracovníci firmy na túto prácu mali však špeciálne žiletky, ktorými farbu z okien zoškrabovali. Podarilo sa im farbu z okien odstrániť a to bez škrabancov. Samozrejme, však tiež s touto prácou majú už skúsenosti. Firma našťastie nenajíma žiadnych brigádnikov, ako som sa dozvedel, takže u mňa pracovali len samí skúsení zamestnanci. Bolo to tiež vidieť. Po odstránení farby som si okná nechal aj umyť. Ja sám okná umývam nerád, takže to ani nerobím veľmi často. A akurát teraz umyť okná bolo potrebné. Umyť, vyleštiť a bolo hotovo. Práca vyzerala tak jednoducho.

Rozhodol som sa, že na umývanie okien budem firmu opätovne kontaktovať. Za veľmi prijateľnú cenu mi ušetrí veľmi veľa času, a naviac okná budú stále čisté a to viackrát než dvakrát do roka. Nie som žiadny leňoch, ale toto beriem.