S bratom sme premýšľali, čo by sme mohli tohto roku dať našej mamke k narodeninám. Oslavovala štyridsiatku, chceli sme niečo vymyslieť niečo, čo ju fakt poteší. Zdá sa nám, že toho má teraz mamka veľa. Buď je v práci alebo sa doma stará o nás, upratuje a pracuje v záhrade. Rozhodli sme sa objednať firmu, ktorá by jej s nejakou činnosťou pomohla.

Prácu v záhrade má veľmi rada a je to pre ňu skôr relax, takže voľba jednoznačne padla na upratovanie. Vygooglili sme si všetky možné upratovacie služby a prečítali, ktorým prácam sa venujú. Hľadali sme hodnotenia zákazníkov, aby sme vedeli, ktorá firma bude stáť za to. Nakoniec sa nám najviac páčila firma, umývanie okien vo výške. Objednali sme ich na umývanie okien.

Pretože to malo byť prekvapenie, museli prísť skoré popoludnie, keď už máme po škole a mamka je ešte v práci. Toto našťastie nebol problém dohodnúť a firma naozaj prišla včas.

Tiež sme sa báli, že na umývanie okien nebude dosť času. Ale zamestnanci nás uistili, že pokiaľ mamka nepríde skôr, než sme im povedali, tak to všetko určite stihnú. A hneď sa pustili do práce. Vzali to naozaj poriadne, umyli parapety, rámy, kľučky, dokonca otvorili okná a umyli ich aj vo vnútri. Pracovali veľmi dôkladne ale pritom aj rýchlo. Asi najviac času im zabralo leštenie, to už som si povedala, či sa s tým nezdržujú zbytočne. Ale potom som videla, že to stálo zato, okná len svietili.

Umývanie bolo hotové načas, mali sme dokonca ešte časovú rezervu. Keď mamka prišla domov, popriali sme jej k narodeninám a predviedli náš darček. Bola nadšená. Povedala, že sa na okná chcela vrhnúť v sobotu popoludní. Mala tak zrazu voľné celé popoludnie a mohli sme spoločne vyraziť na výlet.