Potenciálně výbušné prostředí je typické především pro různé segmenty petrochemického, farmaceutického a chemického průmyslu, případně též v dolech. Výbušné směsi ve formě plynů, výparů či nebezpečného prachu kladou samozřejmě zvýšené nároky na provedení elektromotorů. Ve VYBO Electric máme v nabídce několik průmyslových elektromotorů s provedením vhodným do výbušného prostředí.

Nebezpečí výbuchu netřeba podceňovat v žádné průmyslové provozu. Existují však typy provozů, které jsou v tomto směru rizikovější a podle toho musí být přizpůsobeno i jejich technické vybavení. V provozech s nebezpečím výbuchu může snadno dojít k materiálním škodám či ztrátách na životech a proto se výběr techniky do tohoto prostředí rozhodně nevyplatí podceňovat. Platí to samozřejmě i o elektromotorech a souvisejícím příslušenství.

Elektromotory Kinetics EP třídy SX a MX

Ideální volbou do průmyslových provozů s nebezpečím výbuchu jsou elektromotory Kinetics EP – explosive proof, které jsou rozděleny podle tříd na SX a MX. Základní rozdíl mezi nimi spočívá v určení pro konkrétní průmyslové aplikace.

Zatímco elektromotory Kinetics EP třídy SX jsou určeny na povrchové aplikace ve výbušném prostředí, elektromotory třídy MX si své uplatnění nacházejí při podpovrchových aplikacích s nebezpečím výbuchu, tedy především v dolech.

Elektromotor atexV případě obou tříd je na výběr ze širokého výkonnostního spektra od 0,12 kW na pohony menších zařízení až po 700 kW pro náročné procesy. Vybrat si můžete krytí IP 54, IP 55 a IP 56, přičemž elektromotory třídy MX jsou navíc dodatečně chráněny před účinky zavalení a těžkého mechanického poškození. Oba typy elektromotorů se vyznačují důkladným zakrytováním a jsou schváleny pro provoz v zónách 1, 2, 21 a 22.

Elektromotory Kinetics EP do výbušného prostředí jako i další příslušenství k nim máme ve VYBO Electric skladem, takže se můžete spolehnout na velmi rychlé dodání. Váš provoz dokážeme kompletně a také rychle vybavit kvalitními elektromotory, frekvenčními měniči a dalšími zařízeními.