Každé…

Každé léto jsme jako malé děti jezdily k babičce na chatu, kde jsme se s bratrem skvěle vyblbnuly a zadováděly si. Když babička umřela, přepsala chatu právě na mě a na bratra. On se své poloviny vzdal, protože věděl, že chatu jsem více milovala já a že k ní máme také s mojí rodinou blíže než on, který je nyní stovky kilometrů od nás. Na chatě jsem dlouho nebyla, tak jsem se tam v létě vydala. Trochu jsem se ale zděsila, když jsem chatu viděla z dálky. Vůbec nebyla tak pěkná, jak jsem si ji jako dítě pamatovala. Stěny byly takové šedé, špinavé, jedna stěna chaty byla dokonce posprejovaná nějakýma čmárancema. Byla jsem zklamaná, ale věděla jsem, že chci chatu opravit a zase sem jezdit, tentokrát s mými dětmi. Uvnitř byla chata až na malé výjimky v pořádku. Potřebovala se dát do pucu hlavně z venku. Sama jsem si ale nemohla poradit, protože jsem neměla ty správné prostředky.

 

Na pomoc…

Na pomoc jsem si zavolala úklidovou firmu, kterou jsem si našla na internetu. Líbily se mi hlavně její pozitivní recenze od klientů na plísně v domě. Do firmy jsem volala a milá paní operátorka mi nabídla hned několik termínů. Přesně na domluvený den přijel tým pracovníků a dali se do toho. Fasádu si obešli a zjistili, že se jedná o plíseň. nejprve se vrhnuli na odstranění plísně, a to pomocí speciálního a efektivního nátěru. Naše chata není ze dřeva, ale je postavená normálně z cihel a má fasádu. Nejprve začali mechanickým a chemickým čištěním fasády tlakovou vodou s čistící chemií, která udrží fasádu v dobrém stavu. Fasáda je dokonce i jednotně barevná a není potřeba obnovovat fasádní výmalbu. Pak je na řadě chemický nástřik, a nakonec se aplikuje protiplísňový nátěr.

 

Pro buňky…

Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný a nejedná se o žádnou agresivní a nebezpečnou chemii, která by nám mohla ublížit. Navíc životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Na nátěru je super i to, že ho lze aplikovat na všelijaké povrchy, i třeba na dřevo, omítku, umakart a podobně. Pak se tým vrhnul na stěnu s graffiti. Prvně graffiti odstranili pomocí speciálních přípravků, až tam zbyl opravdu jen opravdu hrozně slabý stín, který poté zamalovali fasádní barvou. A poté nanesli ochranný nátěr AGO, díky kterému máme jistotu, že se už graffiti na zdi neobjeví. A pokud ano, tak vím, že to nebude vůbec žádný problém, protože půjdou snadno dolů. Firmě A SERVIS jsme vděční za to, že si rychle poradili se zašlou fasádou od graffiti i plísně. Ještě jednou moc děkujeme. A SERVIS LIPKA, s. r. o.