Byl leden…

Byl leden, zima, venku mrzlo, všude bylo náledí, tak jsem nosila svému otci nákupy. U starých lidí se velmi špatně hojí veškeré úrazy a naštěstí si toho byl otec vědom, raději ven nevycházel. Když už jsem u něho byla, uvařila jsem mu něco čerstvého, co měl rád. Tentokrát mě požádal, zda bych mu neuvařila více boršču, že pozve na oběd i kamaráda souseda, ke kterému nikdo nechodil a také raději sám ven nechodí. Při další návštěvě jsem si všimla nového fleku na koberci v jídelně. Tentokrát byl příčinou mnou připravený a následně vylitý boršč. Již dávno jsem vzdala přemlouvání otce, aby koberec vyhodil a nechal si na podlaze PVC, které se dobře uklízí. Kupodivu otec ale navrhl, zda by nešel koberec vyčistit, na tuto myšlenku prý přišli s kamarádem. Okamžitě jsem se ujala iniciativně vybírat firmu, která přijde koberec vyčistit v co nejkratším termínu, než si to otec rozmyslí. Zavolala jsem do několika firem, nejkratší termín mi nabídly Koberce Praha 10, čištění.

 

Je to…

Je to velká prosperující firma, která provádí služby v jakémkoliv rozsahu i malá zakázka je pro ně důležitá. Čištěním koberců se firma zabývá několik let a vyvinuli svoji technologii kotoučového čištění. Velmi jsem ocenila, že přijeli přesně domluvený čas a bez zdržování se pustili do práce. Koberec čistili pomocí kotoučového stroje, který pomocí rotačního kotouče zapracovával saponát do hloubky koberce. Až byl koberec čistý, pustili vysoce výkonný vysavač, kterým všechnu pěnu odsáli pryč. Koberec vypadal skvěle, zářil jako nový. Barvy byly výrazné  a celý byt krásně voněl. Sice tato metoda čištění patří mezi ty dražší, ale způsob čištění je skutečně účinný, protože se takto kosmetika spolehlivě v kartáčuje až do samé struktury koberce a kromě všech nečistot bezpečně zlikviduje i jakékoliv zdraví škodlivé roztoče, alergeny a bakterie. Dochází navíc k nabytí původního objemu koberce. Neboť používaný vysavač při čištění celý koberec nadýchá a příjemně oživí jeho celkový vzhled.

 

Tímto…

Tímto způsobem lze čistit všechny druhy koberců. Takže když si proberu, co vše pro koberec při čištění je uděláno, ta cena je adekvátní. Mimoto většina firem, která nabízí čistění koberců používá levnější zastaralejší  metodu, kdy chemie nanesou pouze na povrch koberce, působí tedy pouze na povrchu koberce, nedostane se úplně dovnitř, takže sice ušetříte, ale rozhodně nebudete mít tak hezký koberec, jako když si ho necháte vyčistit kotoučovou metodou u profesionálů jako jsou A SERVIS LIPKA, s. r. o.. Zaměstnanci firmy byli hrozně moc milí a ochotní, nabídli i další služby – mytí a voskování podlah, čištění čalounění a mytí oken. Své služby nabízejí po celé České republice, přijmou i zakázku  z  menšího města. Určitě jejich další nabídku ještě využiji. Věřím, že odvádí skvělou práci na všech frontách. I otec si je pochvaloval, a to je co říct, ten jen tak něco nepochválí.