V létě…

V létě jsem pracovala na brigádě v jednom domě. Kde jsem uklízela chodby a další společné prostory. Co mě ale překvapilo (a nepotěšilo) bylo, když mi zde správce řekl, že mám umýt i okna na schodišti. Umyla jsem je tedy zevnitř. I když i to pro mě bylo nepříjemné. Ale následně mi bylo vytčeno, že jsem to měla udělat i zvenčí a že navíc ani zevnitř to nemám pořádně umyté. Toto se mi celé vůbec nelíbilo. A tedy jsem se po několika výměnách názorů se správcem dohodla, že se na to celé sjedná nějaká firma. On mi sice oponoval, že žádnou nezná. Ale ta okna byla opravdu vysoko a já jsme je nechtěla umývat. Tedy jsem navrhla, že sama nějakou firmu seženu. A protože vše se děje za nějakým účelem. Hned ten den jsem potkala kamarádku, která mi nadšeně vyprávěla o horolezcích Okna, čištění Ostrava. Byli teďka u nich doma a umyli jim okna a kolik jí to ušetřilo práce… Po příchodu domů jsem tedy hned jejich jméno zadala do vyhledávače a hned jsme se dozvěděla, že kromě mytí normálních oken nabízejí i mytí oken ve výškách! Což bylo něco pro mě.

 

A také…

A také ještě nabízejí spoustu dalších služeb. Jako čištění koberců, mytí podlah, odstraňování plísní a graffiti. Tehdy jsem ale nechtěla doporučit něco, co mi jen řekla kamarádka, (protože mně kdyby někdo ušetřil doma práci, tak budu vděčná, i kdyby výsledek práce byl nevalný). Ale ještě jsem se dala do čtení recenzí a byla jsem potěšena, že měli velmi pozitivní recenze! Tedy jsem si opsala telefonní číslo a při mém dalším úklidu jsem hned hodila číslo správci do schránky. Ten nakonec na mou radu dal a firmu objednal a myslím si, že nakonec byl rád, že tak udělal! Bylo vidět, že to jsou opravdu profesionálové, kteří jsou proškoleni na práci ve výškách. Protože práci udělali mnohem rychleji, než bych to udělala já (a navíc i vevnitř jsem se každou chvíli bála, že spadnu), ale navíc disponovali mnohem lepším vybavením – jak přístroji, tak pochopitelně i čisticími prostředky.

 

Všechno…

Všechno udělali opravdu poctivě, umyli veškeré prosklenné plochy a navíc i jim plochy přilehlé – omyli okenní rámy a dokonce i parapety (které jsem teda já nikdy nemyla…) a musím říct, že po jejich odchodu byla okna jeden lesk jako blesk. Zvědavost mi nedala a správce jsem se zeptala. Jak to udělali, že mají okna tak čistá. Hlavně, že se tak krásně lesknou a ten mi řekl, že prý používali metodu tzv. suchého čištění. Což znamená, že na leštění nepoužili žádné speciální čisticí prostředky, ale že použili vlastní sílu a na veškeré leštění používali pouze bavlněné látky a utěrky… No, tohle jsem já sama nemohla nikdy dokázat. Odvedli opravdu skvělou práci. Musím říci, že takhle čistá okna tu snad nikdy nebyla. Jsem ráda, stejně jako moje kamarádka, že mi s tímto nelehkým úkolem někdo pomohl. Nakonec jsme byli všichni spokojení – já, správce, i nájemníci domu. Někdy je lepší si něco málo připlatit a na některé práce si opravdu přizvat odborníky – zvlášť když se jedná o práci ve výškách. Což mytí oken v panelovém domě bezpochyby je. A SERVIS LIPKA, s. r. o.