Znám…

Znám spousty úklidových firem, které na první pohled kvůli nízkým cenám vypadají jako nejlepší volba. Ale pak se ve výsledku jedná o naprosto zbytečnou investici. Protože abyste skutečně vyčistili koberec, potřebujete na to opravdu kvalitní kosmetiku a kvalitní přístroje, které už samy o sobě nejsou levné. Takže pokud je cena služeb podezřele levná, tak byste se jí měli raději vyhnout. Protože v tom případě rozhodně nedojde ke kvalitnímu vyčištění koberce. Moje sestra s tím má například velmi špatnou zkušenost. A to konkrétně s extrakční metodou, protože po jejím použití zůstávají na koberci fleky, což by se profesionálům prostě stávat nemělo, když už jim za čištění zaplatíte. Bohužel i to se dneska stává. Proto je lepší si za to připlatit. Nechci znít jako velká moralistka, ale spousta mých známých na to doopravdy doplatila. Proto jsem byla při výběru firmy velice opatrná, když jsem ji potřebovala.

 

U nás…

U nás se koberec zašpinil tak, že náš malý syn vyklopil na zem višňovou zmrzlinu. Snažila jsem se s tím prvně poprat sama. Snažila jsem se to vyčistit pomocí prostředků, které jsem měla doma, ale moc velký efekt to nemělo, zmrzlina byla pořád hodně vidět. A nechtěla jsem na koberec při čištění moc tlačit, protože jsem se bála, že bych tak poničila strukturu koberce a bylo by hodně vidět, kde byl koberec čištěný. Bylo mi jasné, že se o to bude muset postarat úklidová firma. Takže jsem si sedla k internetu a hledala takovou, která by měla opravdu dobré reference. A po chvíli jsem narazila na službu společnosti Koberce, čištění Praha 3, načež jsem se zaměřila pouze na jejich stránky. Měla opravdu dobré reference a všichni je moc vychvalovali. Navzdory tomu, že cena za jejich čištění koberců nebyla zrovna nejlevnější, ale všichni psali, že se využití jejich služeb opravdu vyplatí.

 

Oni…

Oni nepoužívají extrakční metodu čištění, ale metodu strojového čištění, kdy se prvně koberce nanesou dezinfekčním roztokem a poté se kartáčují. Pomocí této metody mi koberec krásně vyčistili a jejich speciální přípravky provoněly celý byt. Samotné čištění zabralo mnohem méně času, než jsem očekávala. Tímto bych všem tuto úklidovou firmu chtěla doporučit, hlavně těm, kteří nevědí, na koho se obrátit. Protože s touto budete spokojení ve všech ohledech, protože nejenom že odvádějí kvalitní práci, ale chovají se i velmi profesionálně. I cenově je dostupná, i když je dražší, protože ta cena není zase tolik příliš vysoká. Opravdu si tuto službu může dovolit každý, kdo ji potřebuje. K jejich službám navíc dále patří i čištění podlah, mytí oken a výloh a odstraňování plísní a graffiti A SERVIS LIPKA, s. r. o.