Vlastním…

Vlastním kafé bar a už delší dobu jsem chtěla nechat fasádu nově vymalovat. A když jsem se do toho konečně odhodlala, tak jsem naznala, že fasádu bude třeba pořádně vyčistit, než ji vymalujeme. Protože byla nejenom hrozně špinavá, ale na některých místech byla i plíseň.  Takže muselo jako první na řadu přijít čištění, a až potom malování. Takže jsem začala hledat na internetu, abych si přečetla, kterou lidi na diskuzích nejvíce doporučovali. A našla jsem úklidovou firmu. Tato firma měla skutečně skvělé reference, tak jsem naznala, že to bude to pravé. Zavolala jsem jim a domluvila se s nimi na termínu a kalkulaci. Domluva s nimi byla opravdu perfektní. A stejně tak i jejich odvedená práce. Fasáda byla skvěle čistá. A díky jejich nátěru bude fasáda čistá a bez plísní opravdu dlouho. Antimikrobiální působení je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

 

Již velmi…

Již velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Po zaschnutí má povrch tvořený nátěrem LSG iontový náboj, který při přiblížení buňky mikroorganismu začne vytvářet s důležitými ionty v buněčné stěně mikroorganismu iontové můstky. Touto interakcí dochází k oslabení pevnosti buněčné stěny mikroorganismu na úroveň, kdy už není schopná udržet nitrobuněčný tlak. V tento okamžik dochází k protržení buněčné stěny. Díky tomu nátěr trvale chrání sebe a tím i ošetřený povrch proti napadení mikroorganismy. U buněk vyšších organismů k tomuto jevu nedochází a zůstávají tak při kontaktu nepoškozeny.

 

Působení…

Působení zároveň není reaktivní, takže nedochází ke snížení aktivity v exponovaných místech. Přípravky neobsahují toxické látky, těkavé polutanty, organické rozpouštědla, kovy nebo nanočástice a jejich efektivita je po zaschnutí okamžitá bez potřeby UV záření. Ošetřené povrchy jsou při tom odolné dešti, vlhkosti, UV záření, většině desinfekčních prostředků a jsou omyvatelné se zvýšenou otěruvzdorností. Přípravky jsou ekologické s trvalou funkcí. Aplikační jednoduchost, cena, snadná údržba a široké spektrum možností užití činí z přípravků LSG moderní a efektivní řešení v ochraně proti napadení plísněmi, bakteriemi, houbami nebo kvasinkami. Pokud Vás trápí plíseň, určitě se spolehněte na LSG. Takže jak můžete sami vidět, je to opravdu ta nejlepší věc, kterou můžete vaší fasádu chránit. A SERVIS LIPKA, s. r. o.