V práci toho mám jak na kostele. A tak jsem ráda, když mi někdo pomůže s úklidem doma. Manžel je na tom stejně. Možná o něco hůř. S tím rozdílem, že on doma neuklízí. A tak mu nemusí nikdo pomáhat. Za to pomáhá mně. No, minimálně tak, že vždycky najde někoho, kdo mi pomůže. Takhle mi našel i pražskou výlohářskou skupinu výškových pracovníků a horolezců Mytí výloh Praha. Dostal nějaký tip od jeho známého. On s nimi byl vždy velice spokojený.

Telefonicky jsem se s nimi domluvila na pravidelném čištění a mytí našich oken. A musím říct, že spokojená jsem pak byla vždycky i já. Proč ze všech druhů úklidu přenechám profesionálům zrovna čištění a mytí oken? Máme strašně moc oken! Vůbec nevím, kdo ten barák projektoval. Ale musel to být chlap, co nikdy okna nemyl. Například v obyváku máme místo běžné stěny stěnu skleněnou. Čištění této stěny tedy zabere opravdu hodně času. Navíc je to velice fyzicky náročné a z venku téměř neproveditelné.

Zaměstnanci…

Zaměstnanci jsou ale proškolení profesionálové. Kteří zvládají mytí oken téměř v jakýchkoliv podmínkách. Specializují se i na práci ve výškách. Díky tomu, že se zabývají i čištěním oken výškových budov, pro ně není náš dům žádný problém. Při mytí oken zaměstnanci využívají metodu takzvaného suchého leštění. Kdy pro leštění nepoužívají žádná chemická leštidla. Ale pouze stoprocentní bavlněnou plenu. Při mytí oken vždy postupují stejně.

A to tak, že nejdříve umyjí veškeré nečistoty z rámů. Poté odstraní špínu a prach ze spár a neskleněných částí. Až je to hotové vrhnou se na skleněné tabule. Ty důkladně omyjí čistým rozmývákem se saponátem. Pak odstraní všechny nečistoty kvalitní gumovou stěrkou. Poté nechají skleněnou plochu důkladně proschnout. Poté co je sklo suché a čisté následuje leštění již zmíněnou bavlněnou plenou.

Při…

Při první návštěvě jsem byla překvapená. Hlavně, že nepoužívají žádná leštidla. Ale bylo mi vysvětleno, že leštidla nezaručí dlouhotrvající lesk. A okna je poté potřeba umývat častěji, než je nutné. Protože na chemikálii se váže pyl a různé nečistoty. Kvůli tomu jsou pak vidět tahy leštění. Jsem velice ráda, že mi v úklidu pomáhají právě profesionálové z úklidové a čistící firmy A SERVIS LIPKA s.r.o. Jejich služby mi ušetří mnoho času.

Ten pak můžu věnovat práci a stíhat líp termíny. No a nebo být s manželem. Času pro sebe máme pořád velmi málo. Takže, kdykoliv můžeme vyjet spolu někam na výlet, jsme pro. Nejradši jezdíme do hor. Tam se procházíme a sledujeme výhledy. Ale ani být jenom tak doma nám nevadí. Protože přes krásně čistá okna od máme ještě hezčí výhled.