Protože s čištěním fasád je opravdu hodně práce a mnohdy je to až nadlidský úkol, tak je rozhodně lepší tento úkol svěřit nějakým specialistům. A platí to zvlášť v případě, kdy se vám na zdi začne dělat dokonce plíseň. S plísněmi je to jako s každým problémem, snadno vzniká. Ale mnohem hůře se toho potom člověk zbavuje. Fasády a  černá plíseň je v dnešní době dost rozšířený problém.

Dnes prakticky na všech zateplených fasádách se asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní. Které vypadají jako nečistoty a usazený prach. A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. Což je rozhodně nevýhodou. Jak se říká, každá mince má dvě strany. Ušetříte sice za topení, ale musíte potom řešit problémy s plísněmi. Nám se plíseň udělala na fasádě našeho kosmetického centra. A samozřejmě bylo potřeba se o to postarat.

Pro…

Pro řešení problému, jak se těchto nežádoucích problémů zbavit a jak odstranit plíseň, je revoluční nátěr  – nátěr proti plísním, který napadené zdi tohoto problému zaručeně zbaví. LSG funguje na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení.

Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG se nemohou plísně, bakterie, houby ani kvasinky vytvořit. Nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout a vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet. Nátěr má vlastnost difuzního odporu. Takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí.

Pro…

Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Takže se nemusíte bát, že by to nějakým způsobem mohlo ublížit vašim dětem, popřípadě domácím mazlíčkům. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Minimální záruku tohoto nátěru garantujeme 2 roky. Takže pokud máte problémy s plísní, je pro vás LSG to pravé.

Naše zeď je od té doby v pořádku, a když jsme zjistili, jak snadno může plíseň vznikat, tak jsme se rozhodli dát si ji i dovnitř, abychom měli jistotu, aby se nám plíseň neudělala. Protože jsme se sami přesvědčili, že prevence je opravdu tím nejlepším řešením. Proto ten nátěr tolik doporučuji. Tato firma navíc realizuje čištění fasád nejen od plísní, ale i od graffiti. Takže ať už potřebujete vaši venkovní zeď vyčistit od čehokoli, neváhejte se na ně obrátit.  A SERVIS LIPKA, s.r.o.