V moderných aplikáciách riadenia pohybu ponúkajú elektromotory na striedavý a jednosmerný prúd s rôznymi úrovňami inteligencie mnoho výhod v oblasti produktivity.

Inteligentné motory ponúkajú mnoho výhod súvisiacich s produktivitou!

Ako inteligentné elektromotory zlepšujú riadenie pohybu

V moderných aplikáciách na riadenie pohybu, motory na striedavý a jednosmerný prúd s rôznymi úrovňami inteligencie ponúkajú mnoho výhod v oblasti produktivity. Dôsledky zlyhania motora a prestojov môžu byť významné.

Či už ide o zlepšenie konzistencie výkonu, alebo zabránenie zlyhania elektromotora, keď sú inteligentné zariadenia a softvér kombinované s elektromotormi, výsledkom je nižšia spotreba energie a vyššia úroveň prevádzkyschopnosti motora. Inteligentné elektro motory s riadením pohybu majú mnoho výhod.

Výhody inteligentných elektromotorov s riadením pohybu

Po prvé a predovšetkým inteligentné senzory a zariadenia na monitorovanie a komunikáciu operácií podpory výkonu elektromotora niekoľkými spôsobmi, pomáhajú zabrániť preťaženiu, nevyváženému výkonu, vysokým teplotám okolia, zlyhaniu rotora, poškodeným ložiskám, zlyhaniu motora.

Tieto systémy často poskytujú bezproblémovú komunikáciu a diaľkové monitorovanie pre lepšiu viditeľnosť výkonu motora. To nielen umožňuje výrobcom zistiť a vyhnúť sa možným príčinám prestojov, ale môže to viesť k väčšej energetickej účinnosti, rýchlejšiemu riešeniu problémov. Všetky tieto informácie tiež umožňujú priebežnú optimalizáciu výkonu priemyselných elektromotorov.

Ďalší krok k umelej inteligencii v elektromotoroch s riadením pohybu

Cieľom nových produktov vo vývoji je predstaviť silu umelej inteligencie elektromotorom pre pokročilé riadenie pohybu. V jednom príklade môžu byť použité vstavané algoritmy, založené na množstve informácií poskytnutých inteligentnými senzormi, na kompenzáciu porúch v motoroch.

V podstate tieto systémy môžu porovnať dátový model výkonu elektromotora s analýzou v reálnom čase, aby sa opravili problémy s výkonom pomocou príkazov na napätie, ktoré generujú takmer normálny krútiaci moment pri vzniku fázových porúch. Cieľom týchto systémov je minimalizovať vplyv fázových porúch, čo ich robí viac zvládnuteľnými, najmä v kritických bezpečnostných situáciách.

Spoločnosť VYBO Electric Vám pomôže s akýmkoľvek typom elektrického pohonu pre priemyselné využitie. Skladom držíme obrovské množstvo elektromotorov ako aj frekvenčných meničov a tým Vám pomôžeme vytvoriť inteligentný pohon elektromotora s frekvenčným meničom.