Do našeho malého rekreačního střediska jezdí hodně tábory, školy a školky v přírodě, takže se vždy staráme o to, aby podmínky pro děti byly co nejlepší. A zrovna za týden za námi měla přijet jedna várka dětí a ve dvou pokojích se nám udělala černá plíseň na zdi. Nechápali jsme, jak je to možné, protože jsme se o úklid vždy pečlivě starali. Ale v první řadě to muselo zmizet, a to rychle protože, před návštěvou dětí muselo být vše v naprostém pořádku.

Takže jsem začala hledat na internetu, abych si přečetla, kterou lidi na diskuzích nejvíce doporučovali. A našla jsem úklidovou firmu. A dozvěděla jsem se k tomu spoustu informací navíc. Například pokud si hodně potrpíte na květiny a máte jich plný dům, nebo často sušíte prádlo ve vašem domě, tak je potřeba si pořídit kvalitní odvlhčovač vzduchu, jinak si zaděláváte na problémy s plísní.

Problémem…

Problémem je dokonce, pokud máte i moc pokojových rostlin. Měli byste se snažit často větrat, tak jak jen to je možné. Také je dobré snažit se mít ve všech místnostech stejnou pokojovou teplotu, protože rozdílné teploty mezi místnostmi rovněž přispívají k tvorbě plísní. Naštěstí existuje řešení, jak se plísní spolehlivě zbavit. A tím je protiplísňový nátěr LSG právě od této firmy. Je to opravdu vynikající věc a s ničím lepším jsem se na plíseň nesetkala.

A musím vynachválit i jejich zaměstnance. Jsou to opravdový profesionálové a na nikoho jiného už se nikdy obracet nebudu, protože odvedli vynikající práci a svou odbornost prokazovali v každém postupu jejich práce. Na místo napadené plísní aplikovali běžný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení potom aplikovali nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas.

Po zaschnutí…

Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. LSG nátěr proti plísním lze aplikovat ve vnitřních i vnějších prostorách. Nakonec jsem si LGS od nich nechala dát do všech místností, kde by byl v budoucnu výskyt plísní možný.

Abych tuto situaci už nemusela znovu řešit a bylo vždy vše v pořádku. A jeden z důvodů, pro bych chtěla tuto firmu doporučit je i jejich pohotovost – plíseň nám přijeli odstranit hned za tři dny. Málokterá firma by podle mě za vámi přijela takto brzy. Vysvětlili jsme jim naši situaci a vyšli nám vstříc, jak jen to bylo možné. A SERVIS LIPKA, s.r.o.