Po prarodičích…

Po prarodičích jsme sdělili obrovský statek na vesnici. Původně jsme byli přesvědčení o tom, že celý objekt prodáme. Pak jsme si to ale postupem času rozmysleli. Doposud jsme bydleli klasicky v paneláku ve městě. A nějak jsme měli pocit, že nám to vyhovuje. Když jsme ale kvůli vyřízení dědictví několikrát museli na statek jet podívat, zamilovali jsme si to tam. Navíc je to pro nás i docela prakticky umístěné, protože z vesnice je to autem do města necelou tři čtvrtě hodinku. Což je sice o půl hoďky víc než doposud, ale dá se to přežít. Za to krásné bydlení to stojí. Statek byl díkybohu celkem zachovalý. Takže jsme nemuseli vynakládat spoustu financí na jeho renovaci. Udělali jsme akorát novou fasádu. Protože ta původní už byla značně poničená. A pak jsme nechali zrenovovat všechny dveře a okna. Šlo jen o zbroušení starého nátěru a udělání nového laku. Největší práce jsme si dali s venkovními obrovskými vraty. Jsou nádherné a krásně zdobí celý objekt. A jsou opravdu obrovské, tuším že se jimi kdysi jezdilo s koňským povozem na dvůr.

 

Takže jsme…

Takže jsme se mohli docela po krátké době přestěhovat. A byli jsme moc spokojení. Ale za nějakou dobu nás překvapila jedna událost, o které jsme si mysleli, že se nám na vesnici určitě nestane. A tím myslíme vandalství. Ta naše nově opravená krásná vrata posprejoval nějaký vandal. Nepoškodil nic jiného, jen ty vrata. Napsal na ně nějaké klikyháky, bůhví, co tím myslel. Bylo to ohavné. Nebyl to ani žádný pokus o umění. Spíše to působilo jen jako podpis. Byli jsme z toho dost znechucení. Ale začali jsme to hned řešit. Nechtěli jsme v novém domově bydlet za graffitovým vstupem. Na internetu jsme našli úklidovou firmu s názvem Odstraňování graffiti Praha. Která nabízí široké spektrum služeb. Nás ale zaujal jejich program bojující proti graffiti. V této sféře totiž provádí odstranění graffiti, čištění graffiti, dále pak ochranu proti graffiti znečištění a vandalismu, antigraffiti nátěry, ochranu a účinnou obranu proti sprejerům a pouličnímu umění. Po odstranění graffiti jsme si nechali udělat také preventivní krok.

 

Jedná se…

Jedná se o preventivní nátěr zvaný AGO – tedy antigraffitový ochranný nátěr. Ten zabrání při případném útoku vandala, aby graffiti sprej neprosákl až do samé struktury fasády. A tito odborníci z A SERVISU pak nápisy ihned odstraní se stoprocentní účinností. Samotné odstranění klikyháků z dveří probíhalo tak, že graffiti pracovníci nejprve co nejvíce zeslabili. A teprve pak postižená místa přetřeli danou barvou. Když se místo pouze přetře bez předchozího odstranění, tak graffiti nápis vždy prosvítá. Graffiti působí jako kontury a šmouhy, proto to zákazníkům opravdu nedoporučují. Samotný antigraffitový nátěr je pak nanášen v několika vrstvách. U hladkých ploch se obvykle nanáší 3 vrstvy, ale u strukturovaných a pórovitých povrchů je nutné nanést 6 až 12 vrstev. Aplikovat jej lze na všechny druhy ploch včetně plastů. Společnost A SERVIS LIPKA, s. r. o. nabízí nejlevnější cenu antigraffitové ochrany v České republice a to od 190 Kč/m2.