Před nějakou dobou se na fasádě naší školky objevil nasprejovaný nápis. Protože vesnice, kde školka sídlí je malá rozhodli jsme se zkusit vypátrat pachatele. Tady se každý zná s každým. A taky každý ví, kdo co kdy kde dělal. S pomocí učitelek jsme nakonec získali 3 podezřelé adepty. S těma jsme si na rovinu promluvili. A světe div se, jeden se přiznal. Byl to jeden páťák. Rozhodli jsme se, že to nebudeme řešit s jeho rodičema, protože z toho byl sám celý přepadlý.

Rozhodli jsme se tedy kontaktovat profesionální úklidovou firmu. Protože v takovém stavu prostě naše fasáda zůstat nemohla. Peníze na vyčištění jsme nakonec vzali z obecního rozpočtu. Protože školka spadá pod obec a páťákovi nic naúčtovat nemůžeme. Na internetu jsme našli kontakt a dobré reference na firmu Odstraňování a čištění graffiti. Ta se specializuje na úklid a odstranění nežádoucích obrázků a nápisů na fasádě domů nebo jinde na veřejném prostranství. Firma je jedničkou na trhu v udržování čisté a krásné i fasády domů.

Zajišťuje…

Zajišťuje příjemné prostředí v místech našich bydlištích. Kontaktovali jsme tedy tuto firmu a domluvili se s nimi. Jejich zaměstnanci přijeli a začali s odstraňováním nevzhledných malůvek. Profesionálně proškolení zaměstnanci opakovaně zesvětlovali malůvku na fasádě školky. Až obrázek téměř zmizel. Nakonec fasádu přetřeli stejnou fasádní barvou. S firmou jsme se dohodli, že na část fasády, která je v čelní straně ulice aplikujeme AGO nátěr. To, aby se eliminovalo riziko další finanční ztráty.

Když by se třeba další dítě rozhodlo, že bude čmárat po nově natřené fasádě. Měli jsme štěstí, protože toto opatření je potřeba aplikovat v letních měsících. Protože nanášení antigraffiti nátěru je proces, při kterém je nutné, aby byla venkovní teplota vyšší, než 10 ºC. Použitá technologie jinak nemůže fungovat. Léto sice ještě z daleka není, ale teploty jsou jako v srpnu. Díky tomuto opatření je teď fasáda školky chráněná před graffiti po dobu až 6 let.

Pokud…

Pokud AGO nátěr aplikován není, firma nemůže zajistit, že se graffiti podaří úspěšně odstranit. Sprej se totiž hluboko vpije do fasády. A po nějaké době je možné, že jeho obrysy vystoupí na povrch. Úspěšnost takového čištěn se pohybuje okolo 60 – 90 %. Naopak, pokud antigraffitová vrstva aplikovaná je, účinnost dosahuje až 100 %.

Za všechny učitelky ve školce i jiné zaměstnance a celý obecní úřad musím říct, že jsme byli s prací zaměstnanců A SERVIS LIPKA, s.r.o. velice spokojení. Svou práci odvedli znamenitě a pečlivě. Ke všemu se jednalo o velice milé a ochotné lidi. A hlavně- výsledek byl opravdu perfektní.