Fasáda…

Fasáda naší čistírny už byla opravdu špinavá. Samé otisky, skvrny a místy dokonce i plíseň. No ono se asi nebylo moc čemu divit, když jsme člověk v centru města, tak se fasáda zašpiní raz dva. A bylo tedy potřeba se o to postarat, protože taková špinavá fasáda může odradit zákazníky. Čistírna, a taková špína na fasádě? To prostě nešlo dohromady. Ale taky jsme věděli, že my si s tím neporadíme. Chtělo to zavolat nějaké firmě. Ale nikdo z mých kamarádů ani z rodiny neměl s žádnou zkušenosti, tak jsem byla odkázaná na internet. A tam jsem konečně něco objevila. Narazila jsem na  firmu práce ve výškách, Odstranění plísně Praha , která měla vážně vynikající reference. A tak jsem se s nimi domluvila. Byli vážně moc milí a ochotní. A nejenom, že se o vše postarali, ale i jsem se od nich dozvěděla, jak plíseň vlastně vzniká. A věděli jste, že dnes prakticky na všech zateplených fasádách se asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach?

 

A většinou…

A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. Což je rozhodně nevýhodou. Takže je nejlepší si na to opatřit nějakou prevenci. A tou je právě protiplísňový nátěr LSG. Je to skutečně to nejlepší, co si jako prevenci před plísněmi můžete pořídit. Tento nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout, Při čemž vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet. Nátěr má vlastnost difuzního odporu, takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí. LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. LSG nátěr proti plísním lze aplikovat ve vnitřních i vnějších prostorách.

 

Je založeno…

Je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Je to nátěr, který je nejlepší ochranou proti plísní. Od té doby s plísní problémy nemám a jsem té firmě opravdu vděčná, proto jsem se rozhodla napsat tento článek. S plísní má problémy určitě spousta dalších lidí, tak snad jsem jim tímto pomohla. Tato firma navíc nabízí i další úklidové služby, jako je například i čištění koberců, podlah, mytí oken a výloh a odstraňování graffiti. Takže je vidět, že má opravdu široké pole působnosti. A SERVIS LIPKA, s. r. o.