S plísní…

S plísní jsou vždycky potíže. Pokud bydlíte v domě se starší konstrukcí, tak určitě víte, že tyto domy plíseň doslova přitahují. Máme vilu s krytým bazénem a vše bylo v pohodě, dokud se nám tam neudělala plíseň. Snažili se nám to vyčistit, ale nedařilo se nám to, nikomu z nás.  Čistili jsme to několika různými čisticími prostředky. Nic na to nepomáhalo. Jeden z nich plíseň sice odstranil, ale zanedlouho se na tom místě udělala znovu, takže to taky nebyl žádný zázrak, který by náš problém vyřešil. Začali jsme teda hledat na internetu likvidátor plísní, nějakou firmu, která by se o to postarala. Protože bylo jasné, že my si s tím neporadíme. Navíc jsme si řekli, že když se o to postarají nějací profesionálové, tak to bude kvalitnější a mohlo by to pomoci. A našli jsme tam firmu A SERVIS LIPKA, s. r. o., která se nám zalíbila a začali jsme se víc zajímat už jen o jejich stránky a přečetli jsme si tam řadu informací.

 

Nejenom…

Nejenom že to tedy vypadalo, že to bude už opravdu něco, co nám pomůže, ale také jsme na tuto firmu našli všude jen pozitivní ohlasy. Takže jsme se rozhodli do toho investovat. V domluvený den přijel tým specialistů, přičemž já jsem byla celou dobu u toho. Na povrchy napadené plísní nanesli desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je taky prý aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. A je lepší si ten nátěr nechat dát, protože plíseň se vytvoří opravdu snadno.

 

Člověka…

Člověka by ani nenapadlo, kolik vlhkosti se během dne v obytných prostorech nahromadí. Například dospělý člověk vydá ze svého těla během jedné noci až 1,5 litru vody ve formě vodních par. K tomu připočtěte páru z vaření, sprchování a podobně. Dá se tvrdit, že jedna čtyřčlenná domácnost vyprodukuje denně mezi 12 až 20 litry vody. Toto množství by mělo být pohlceno vzduchem v domácnosti. Pokud uvidíte na vašem okně kapičky vody, která vznikla z páry. Tak není dobré dále vyčkávat, protože to už mnohdy bývá pozdě. Pro tyto případy je opravdu nejlepší se spolehnout na nátěr LSG. Dali jsme si ho do všech dalších místností, právě kvůli těm důvodům, které jsem popsala výše. Nám se plíseň už nikdy neobjevila. Takže pokud hledáte skutečně účinnou zbraň proti plísni, tak doporučuju LSG od A SERVIS.