Odstranění graffiti…

V naší úklidové firmě Odstranění graffiti nabízíme velké množství úklidových služeb. Mezi ně patří čištění koberců, podlah, mytí oken a výloh a odstraňování plísní a graffiti. Služby realizujeme po celém území České republiky, Slovenska, Rakouska a Německa. Díky tomu, že naše služby poskytujeme ve všech těchto místech, je viditelné, že se dokážeme udržet i na velmi náročném trhu. V tomto článku bychom se chtěli více zaměřit na naše odstraňování graffiti. Bohužel se s tímto druhem vandalismu nedá úplně bojovat, protože vandalů, co se baví sprejovaným a ničením cizího majetku je čím dál více. Policie má na starosti mnoho důležitějších věci. Nejlepší způsobem, jak se graffiti vyvarovat je pořídit si antigraffitový nátěr AGO.  Nanášíme ho v několika vrstvách –  počet vrstev je závislý na struktuře ošetřovaného povrchu.

 

U hladkých ploch…

U hladkých ploch se obvykle nanáší 3 vrstvy, ale u strukturovaných a pórovitých povrchů je nutné nanést 6 až 12 vrstev. Aplikovat jej lze na všechny druhy ploch včetně plastů. Jediné materiály, které nesnesou AGO, jsou sklo, leštěné kovy a průhledný polykarbonát. Nanášení antigraffiti nátěru je proces, při kterém je zapotřebí mít venkovní klimatické podmínky nad + 10°C. Je proto třeba uvést, že ani vlastní odstranění graffitového nástřiku nelze technologicky provést, pokud venkovní teplota klesne pod tuto hranici. Z dlouholeté zkušeností však víme, že za těchto podmínek také nepřibývá graffitového vandalismu. Chtěli bychom upozornit i hlavně na to, že nikdy není řešením graffiti pouze zamalovat. Protože sprejerská barva je příliš silná na to, aby graffiti zcela překryla. Barva navíc po letech vždy ztrácí na sytosti, takže graffiti s postupem času prosvítá čím dál více. Jedinou možností, jak lze graffiti odstranit na sto procent, aniž by bylo třeba jej čistit a popřípadě i zamalovávat, je pořízení si antigraffitového nátěru.

Tento problém…

Tento problém řešili i naši poslední klienti. Jednalo se o posprejované bistro. A byl to problém, protože takové graffiti dokáže odradit zákazníky. Ale s první firmou nebyli spokojení, graffiti bylo stále velice viditelné a s reklamací nepořídili. Po této špatné zkušenosti se obrátili na nás. Graffiti nebylo vůbec problematické odstranit, takže nám není úplně jasné, s čím přesně měla předešlá firma problém. Naši zaměstnanci odstranili zbytek barvy z fasády a poté jemňounký obrys přetřeli barvou ve stejném odstínu, jako byl zbytek budovy, kde k odstraňování graffiti docházelo. Byli s naší prací spokojeni, což nás samozřejmě těší. Není totiž pro firmu lepší vizitka než spokojený zákazník. Naše služby realizujeme po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. A SERVIS LIPKA, s.r.o.