S manželkou jsme měli před třemi měsíci velké štěstí. Protože se nám povedlo koupit si další byt, který byl opravdu za velmi výhodnou cenu a ve velmi dobré lokalitě. Řekli jsme si, že ho budeme pronajímat a až naše dcera bude chtít žít sama, tak jí ho necháme. Takže jsme začali s všelijakým zařizováním, abychom byt zrekonstruovali, aby se tam mohli noví nájemníci nastěhovat. Hlavně bylo potřeba vymalovat, zařídit kuchyň a vyčistit podlahy.  Takže když byla rekonstrukce víceméně hotová, mělo přijít na řadu zmíněné čištění podlah.

Ale s žádnou firmou jsme neměli zkušenosti, tak jsme byli odkázaní na internet. A po přečtení mnoha recenzí na rubrikách linolea, cena čištění, jsme se rozhodli obrátit na úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. protože měla opravdu ty nejlepší recenze. Samá kladná, lidi je opravdu vychvalovali. Bez delšího rozmýšlení jsme je kontaktovali a domluvili se na termínu. Pracovníci firmy dojeli v danou hodinu a pustili se do práce. Musím uznat, že spolu s vyčištěnou podlahou byt vypadal opravdu perfektně.

Podlahu…

Podlahu nejdříve kvalitně vydrhli pomocí velmi účinné čistící chemie. Jakmile byl povrch důkladně vykartáčován, následovalo odsátí veškerých nečistot, mastnot a vlhkosti vysoce výkonným vysavačem, na kterém je napojena hubice s gumovými lištami. Poté podlahu ještě jednou namočili čistou vodou, aby se neutralizovala od zbylého chemického roztoku a nechali ji doschnout. Dále jsme se od nich dozvěděli, že kotoučový stroj, který pro strojové čištění podlah využívají, je jediným přístrojem, který dokáže detailně a generálně vyčistit jakýkoliv druh podlahy.

Tento jednokotoučový stroj o váze 50 kg s přítlakem na kotouč s průměrem cca 45 cm, využívají k čištění podlah, jako jsou dlažby, linolea, marmolea, plovoucích podlah, betonových podlah, litých podlah nebo kameninových podlah. Bylo na nich i vidět, že pracovníci jsou řádně proškoleni a profesionálové. Kteří ke své práci používají vždy kvalitní přípravky a pomůcky. Také nám bylo doporučeno, abychom ji nechali čistit takto důkladně alespoň jednou za rok.

Příště…

Příště se jim ozveme znovu, protože jsme s jejich službou byli velice spokojeni a nemáme tak potřebu obracet se na někoho jiného. Protože u nich máme do budoucna záruku dobrého výsledku. Navíc zaměstnanci byli velmi milí, zdařilí a profesionální. Takže nemáme jediný důvod, proč bychom se budoucna měli obracet na někoho jiného. Jen bychom asi měli varovat před cenou jejich služeb.

Je pravda, že jsou o něco dražší než ostatní úklidové služby, ale za to odvádí vážně skvělou práci. Navíc používají drahé technologie a to samotné čištění je taky velmi fyzicky náročné, takže člověk musí počítat s tím, že se to promítne i v ceně. Tento způsob čištění je opravdu vynikající, takže ho můžeme jedině doporučit.