Manželka pořád poslední týdny chodila po bytě a čuchala. A vždycky tak aspoň třikrát denně prohodila jen tak pro sebe „tady něco smrdí“. Já teda nic necítil, ale je pravda, že jako chlap mám asi otupělejší čich. Tak jsem říkal ženě, jestli třeba nehnije něco ve spíži. Tu jsme prolustrovali od podlahy ke stropu a nikde jsme nic smradlavého neobjevili. Pak mě napadlo, že je možná v kuchyni u dřezu smradlavý hadr. Ale tam jsem očuchal všechny houbičky a hadry a žádná nesmrděla. Už jsme byli fakt bezradní. Já jsem teda stále nic necítil. Ale žena pořád mrmlala.

A mě už to vytáčelo. Tak jsem tomu chtěl taky přijít na kloub. No a abych to zkrátil, tak si představte, že to zapáchala plíseň. Ona nebyla vidět, protože se udělala za skříní. Ale o víkendu jsme skříní hnuli, protože jsme ji chtěli dát to garáže. A nestačili jsme se divit. Na zdi byla taková obrovská načernalá mapa plísně. Na domácké čištění jsme se rovnou vykašlali.

Chtěli…

Chtěli jsme plíseň v bytě oddělat jednou pro vždy, prostě pořádně a důkladně. A na to určitě žádné reklamní „trháky“ nepomůžou. To už jsme se ženou několikrát naletěli. Takže jsem místo toho začal shánět poctivou firmu, která je na plísně profík. Četl jsem na internetu různé recenze. A nakonec se podle toho rozhodl pro firmu, která ostatní svým výkonem převyšovala.

Firma se tedy jmenuje A SERVIS LIPKA, s.r.o. Když tito odborníci přijeli, tak zákrok začal tak, že se nejprve odstraní biologické nečistoty mechanickou cestou, a to s pomocí kartáče. Následně se povrch nechá vyschnout a poté se na něj aplikuje dezinfekční přípravek. Ten se aplikuje na suchý povrch pomocí štětce, válečku nebo nástřiku. V závislosti na velikosti a povrchu plochy. V našem případě tedy stačil váleček. Poté se tato účinná látka nechá 24 hodin působit. Závěrečným krokem je prevence, aby plísně už neměly šanci se znovu objevit.

Jedná…

Jedná se o nátěr v podobě průmyslového polymeru LSG – Laget Samuraj. Nanesený nátěr LSG účinně zamezuje vlhkosti. Ta je, jak je známo, základním spouštěčem tvorby plísní. LSG nátěr zároveň odstraní vznikající mikrobiální napadení. Antimikrobiální účinek průmyslového polymeru LSG je založený na principu změny iontové rovnováhy ve stěně buňky daného mikroorganizmu. Nátěr LSG má vlastnosti difúzního odporu. Takže všechny molekuly vodních par mohou bez problému z fasády unikat, zatím co molekuly vody do struktury fasády vniknout nemohou.

Musím zhodnotit práci A SERVISU velmi pozitivně. Pracovníci odvedli svoji práci opravdu důkladně. Málokterá firma v dnešní době pracuje s takovou precizností. Proto to dokážu náležitě ocenit. A asi je to známo i mezi lidmi, protože nepoctivá firma by asi jen těžko zůstala na trhu delší dobu. A A SERVIS už šlechtí dvě desítky práce v oboru.