Před časem jsem udělala státnice a hledala bydlení a práci. Práci jsem nějakou našla, dokonce i v oboru, ale s bydlením to bylo horší. Dnešní ceny nemovitostí jsou totiž dost příšerné a plat mi stačil tak maximálně na sdílený byt v centru nebo nějakou garsonku na okraji. Já ale potřebuju trochu prostor a protože už jsem měla města za celou dobu studia plné zuby rozhodla jsem se, že se přestěhuju do nějaké blízké vesničky a budu dojíždět. Když jsem svůj návrh konzultovala s rodiči nabídli mi, že se můžu přestěhovat do naší staré chalupy. – Odstranění graffiti

Na víkendy už tam beztak skoro nejezdí a domu to nepropívá. Chalupa je sice trochu dál, než jsem si představovala, ale zase tam budu moct bydlet zadarmo, takže jsem na nabídku radostně kývla. Samozřejmě, že dům potřeboval nějakou investici do rekonstrukce, ale opravovat vlastní stojí za to. Jednou z věcí, která sice nebyla úplně akutní, ale řešit jsem ji chtěla bylo graffiti na fasádě. Víte, já se rozhodla, že tady v tom domě nějakou dobu zůstanu. A zůstávat někde, kam když se vrátíte, tak jako první vidíte nesmyslný hyzdící nápis, to se asi nechce nikomu.

Rozhodla…

Rozhodla jsem se tedy, že graffiti přemaluju, ale když jsem se podívala po více informacích na internet, zjistila jsem, že graffiti nestačí jenom přetřít. Protože po čase vyleze. Je potřeba ho předtím alespoň částečně odstranit. Obrátila jsem se tedy na profesionální firmu a čekala, jak situaci vyřeší. Mnoho doporučení a recenzí se týkalo firmy A SERVIS LIPKA s.r.o. Odstranění graffiti a tak jsem se obrátila přímo na ně. Za pár dní přijeli a pustili se do práce. Nejdříve obhlédli situaci a informovali mě o postupu.

Už z jejich jednání jsem poznala, že se jedná o profesionály, kteří své práci rozumí a rozhodně ji nedělají poprvé. Už na internetových stránkách jsem věděla, že A SERVIS působí na trhu už přes 20 let a za tu dobu si vytvořili vlastní postupy a metody, které aplikují při úklidu a čištění. Věděla jsem taky to, že působí nejen v České republice, ale taky v Rakousku, v Německu a na Slovensku.

Firma…

Firma se také zabývá i jinými věcmi, než je pouhé odstraňování graffiti a to například i následnou aplikací AGO nátěru, který zajistí snadné odstranění spreje. No, ale jak probíhalo čištění fasády? Velkou část graffiti zaměstnanci A SERVISU odstranili pomocí čisticích prostředků tak, že nápis několikrát za sebou zesvětlovali a poslední tenkou vrstvu zamalovali barvou, tak aby graffiti nebylo vidět a v budoucnu neprosvítalo, poté všechny zdi natřel antigraffitovým nátěrem.

To je nátěr, který zajistí účinnou ochranu proti dalším malůvkám a nápisům. Nátěr vytvoří na fasádě ochranný filtr, který zabrání hloubkovému usazení spreje do omítky. Takže pokud se na něm graffiti objeví, jde to dolů bez problému. AGO navíc fasádu zafixuje, při odstraňování graffiti se tedy nezmění její barva ani struktura.