V naší poměrně hodně frekventované bowlingové hale jsme měli problém, protože se nám tam v jednom rohu udělala plíseň. Nechápali jsme, jak je to možné, protože jsme se o všechno pečlivě starali, ale stalo se. Tak jsme se to snažili odstranit, ale nešlo nám. Plíseň se pořád vracelo, a to ve větším a větším měřítku. Takže jsme usoudili, že si na to budeme muset najmout nějakou firmu. Protože nebylo možné, aby to tam zůstalo. Začali jsme teda hledat na internetu nějakou firmu, která by se o to postarala.

A našli jsme tam firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Plísně v bytě Praha, která se nám zalíbila, a na to jsme se začali víc zajímat už jen o jejich stránky a přečetli jsme si tam řadu informací. Nejenom že to tedy vypadalo, že to bude už opravdu něco, co nám pomůže, ale také jsme na tuto firmu našli všude jen pozitivní ohlasy, takže jsme se rozhodli do toho investovat. V domluvený den přijel tým specialistů, přičemž já jsem byla celou dobu u toho. Na povrchy napadené plísní nanesli běžný desinfekční prostředek.

Po odstranění…

Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. Byli jsme s jejich službou opravdu moc spokojení, plíseň odstranili do poslední bakterie. LSG je taky prý aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály.

A je lepší si ten nátěr nechat dát. Protože plíseň se vytvoří opravdu snadno. Vážně by mě ani nenapadlo, kolik vlhkosti se denně dá vytvořit běžnými věcmi. Například dospělý člověk vydá ze svého těla během jedné noci až 1,5 litru vody ve formě vodních par. K tomu připočtěte páru z vaření, sprchování a podobně. Dá se tvrdit, že jedna čtyřčlenná domácnost vyprodukuje denně mezi 12 až 20 litry vody a toto množství by mělo být pohlceno vzduchem v domácnosti.

Nejjednodušeji…

Nejjednodušeji řešeno, stačí hrozně málo a vytvoří se, i když by to člověka nenapadlo. My sami taky nevíme, jak je možné, že se nám vytvořila, i když jsme se o všechno pečlivě starali. To máte jako se zuby. Čistíte je pravidelně a pořádně, ale i tak se kaz může někdy udělat. Někdy všemu předejít nelze.

Pro tyto případy je opravdu nejlepší se spolehnout na nátěr LSG, protože sama za sebe mohu potvrdit, že funguje opravdu spolehlivě. Nám se plíseň už nikdy neobjevila. Takže pokud hledáte skutečně účinnou zbraň proti plísni, tak doporučuju LSG od A SERVIS.