Či chceme alebo nechceme, leto sa blíži pomaly, ale isto ku koncu. Ak máte bazén, v tom prípade si asi veľmi dobre uvedomujete, že sa blíži čas, kedy ho budete musieť pripraviť na zimu. Nebojte sa, nejde o nič zložité, avšak mali by ste poznať niekoľko overených trikov, vďaka ktorým to zvládnete hravo aj vy.

Je potrebné vodu vypúšťať?

Vedeli ste o tom, že na zimu nemusíte vypúšťať vodu z bazéna? Výnimkou sú však staršie bazény vyrobené z betónu, prípadne bazény, ktorých súčasťou je dlaždicový obklad. Treba mať na pamäti, že do škár betónu či dlaždíc voda ľahko vnikne, ktorá ak v zime zamrzne, môže spôsobiť trhliny.

Bazén vyčistite špeciálnymi prípravkami

Steny bazénu je nutné vyčistiť špeciálnymi chemickými prípravkami, vďaka ktorým sa zbavíte usadenín a nečistôt, ktoré nemusia byť voľným okom viditeľné. Použiť môžete nepenivý tekutý koncentrát určený na zazimovanie bazénov, ktorý zabraňuje usadzovaniu kovov a vodného kameňa na stenách bazénu. Okrem toho uľahčuje jarné čistenie bazéna, čo rozhodne oceníte.

Pomôže vám tiež vysávač

Ručný vysávač splní základné nároky na vyčistenie dna a stien bazéna, avšak len vtedy, ak je v bazéne použitá piesková filtrácia. Vysávač totiž na filtráciu napojíte a sacia hlava sa po dne a stenách bazénu bude pohybovať sama. Robot si s podobnou údržbou poradí sám, čo znie tiež lákavo, no nie?

Nezabudnite na zakrytie bazéna!

Samozrejme, že zakrytie bazéna je neodmysliteľnou súčasťou prípravy na zimu. Práve tým, že bazén zakryjete, ochránite vodu pred padajúcimi nečistotami. Nezabudnite použiť špeciálnu zazimovaciu plachtu, ktorú môžete spolu s ostatnými prípravkami na zazimovanie bazénov zakúpiť v špecializovanom eshope BAZÉNSERVIS, a to na jednom mieste. Ak splníte uvedené kroky, váš bazén bude na zimu dôkladne pripravený a jeho opätovné uvedenie do prevádzky bude bezproblémové a pochopiteľne i rýchle.