Zakaždým, keď sa mám pustiť do umývania okien, hľadám výhovorky len preto, aby som sa tejto práci mohla vyhnúť, alebo aspoň oddialiť. Jedného dňa som si v práci všimla partie robotníkov, ktorí sa na vysokozdvižnej plošine, venovali preskleným tabuliam okien a parapetov. Vôbec som im ich prácu nezávidela, ale jedným som si bola istá. Zohnať kontakt na A SERVIS LIPKA s.r.o., Výškové práce čistenie, nebol problém.

umývanie okien na dome

Že spoločnosť ponúka umývanie okien som už vedela, ale o ďalších ponúkaných službách som si prečítala na ich stránkach. Široká ponuka ma veľmi prekvapila. Nevedela som, že pôsobí po celom Česku, Slovensku, Nemecku a Rakúsku. Že zamestnáva iba preškolený personál, ktorý pracuje so strojmi značkovej výroby a kvalitnou, umývacou kozmetikou. Jednoducho samé klady.

Nič ma nepresvedčí však viac, než osobná skúsenosť.

V deň môjho voľna…

V deň môjho voľna a daného termínu, došla partia pracovníkov spoločnosti a počali svoju prácu. Parapety a rámy okien, im dali dosť práce, lebo miestami bola poznať hrubú nečistotú po práci murárov, ktorí niečo na dome opravovali. Malta bola aj na oknách a toho som sa obávala, ako si s tým asi poradia, aby sklo nezničili poškriabaním.

umývanie okien bez poškriabaniu

A nepoškriabali, pomocou takzvanej korundové žiletky, ako mi bolo povedané, s opatrnosťou a cvikom, odstránili zaschnuté zvyšky malty a hrubé nečistoty. Potom okná veľmi kvalitne umyli a po uschnutí sa pustili do leštenia. Použili iba suchú plienku a žiadne leštidlo, tak ako používam ja. Vraj leštidla zavinia, toľko mnou nenávidené šmuhy po leštení.

Profesionálne odvedená práca, ma presvedčila o pravosti písaných kladov na A SERVIS.