Aj vy ste si všimli, že vaše koberce už nie sú to, čo kedysi? Z času na čas si zaslúži každý koberec dôkladnú starostlivosť, keďže si mnohokrát ani neuvedomíme, čo všetko sa na ňom dokáže usadiť. Existujú overené typy ako účinne očistiť koberec? Alebo je lepšie uprednostniť profesionálov, ktorí spravia všetko potrebné za vás?

koberce a servis lipka

Domáce rady, ktoré žiaľ nie vždy zaberú

Existuje mnoho domácich receptov na čistenie kobercov, ktoré však nie vždy zaberú. Na škvrny môže zabrať žehlička, ktorá pôsobí ako čistiaci šampón, a teda dokáže koberec zbaviť škvŕn od štiav, vína, ale i vosku. Staré mamy používali jedlú sódu spolu s olejom a kvapkou citrónu na celkové prečistenie koberca, čo mu dodalo nielen nádherný vzhľad, ale tiež dokonalú sviežu vôňu. Otlačené miesta z nábytku je možné odstrániť octom, ktorý sa nechá pôsobiť pár minút na danom mieste, no táto metóda nie je vždy účinná, obzvlášť ak sú otlačky rozsiahle.

Najefektívnejšia metóda za pomoci strojového čistenia

Ak ste sa rozhodli dať vyčistiť koberce po niekoľkých rokoch používania, tou najlepšou možnosťou bude dôkladne strojové čistenie, ktoré je spomedzi všetkých ostatných typov najúčinnejšie. Profesionáli z firmy A SERVIS LIPKA s dlhoročnou pôsobnosť na trhu vykonávajú strojové čistenie kobercov Bratislava nielen v domoch či bytoch, ale tiež v obchodných centrách, na školách či v škôlkach, kde dochádza denno-denne k ich výraznému opotrebovaniu. Koberce sú čistené kotúčovým strojom s kartáčom s vysokými štetinami, kedy dochádza k silnému a kvalitnému mechanickému vyčisteniu. Starostlivosť o koberce si vyžaduje taktiež kvalitnú chémiu, ktorá koberec zbaví nečistôt, no zároveň ho vydezinfikuje. Ide o najefektívnejší a najšetrnejší spôsob čistenia, vďaka ktorému je možné zbaviť sa niekoľkoročných usadenín prachu a nečistôt z koberca.