Bohužiaľ, ako všetkému nepríjemnému, aj plesni stačí malo. Zmocní sa vašich múrov a je toho potrebné veľa, aby ste sa jej účinne a definitívne zbavili. Preto je v prvom rade dôležité sa starať o vhodnú prevenciu. Hovorím vám narovinu, že samotná čistota domu vám ochranu pred plesňou nezaistí. Pleseň je vytrvalý protivník. Veľmi ľahko sa zmocní vášho okolia a potom odmieta odísť.

Je potrebné pravidelne vetrať

Rast plesní v domácnosti podporuje vlhkosť. Preto sa často vyskytujú v kúpeľňových škárach medzi dlaždičkami, na stenách nedokonale vetraných pivníc, ale tiež na tapetách či nábytku. Preto je dôležité si strážiť, aby vo vašich priestoroch často dochádzalo k pravidelnej výmene vzduchu. Aby sa teplý vlhký vymenil za studený suchý vzduch. Počas zimných mesiacov môže navyše dochádzať k presunu vzduchu z pivnice do vykúrených izieb. To býva príčinou zhoršenia alergických ťažkostí práve v tomto období.

Plesne spôsobujú zdravotné problémy

Užívaním zamorených priestorov sa potom ľudia vystavujú nebezpečenstvu vdychovania spor so všetkými jeho dôsledkami. Pleseň spôsobuje dýchacie problémy, alergie a kožné ochorenia. Preto je potrebné jeho odstránenie neodkladať. Neviete však, na koho sa s odstraňovaním plesne obrátiť? Jednou z dobrých volieb je kontaktovať upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o.Pleseň na stene.  A využiť ich službu Čistenie plesní Zvolen. Sama som ju využila a bola som veľmi spokojná. Od tej doby nemám s plesňou najmenší problém.

LSG náter je neoceniteľný pomocník

Po odstránení plesne totiž na stene naniesli aj špeciálne protiplesňový náter. Tento LSG náter potom pôsobí ako prevencia. A plesne už sa nevráti. Takže za mňa túto firmu určite odporúčam. Navyše ponúkajú aj rad ďalších služieb, ktoré v budúcnosti tiež plánujem vyskúšať. Pretože aj s čistením kobercov a podláh mám tú skúsenosť, že pomocou vlastných síl je to len sizyfovská práca. Preto sa budem do budúcna spoliehať na túto spoločnosť.