Plesne sú vážny problém, ktorý rozhodne nie je radno prehliadať. Niekedy už môže byť neskoro. A tým neskoro nemyslím, keď sa vám pleseň na stene vytvorí. S tým sa dá totiž ešte niečo robiť. Tým neskoro myslím, keď vytvorenú pleseň začnete prehliadať a môžete si tak spôsobiť vážne ochorenia. Tie najhoršie plesne môžu dokonca spôsobovať smrť človeka. Plesne sú mikroskopické vláknité huby, ktoré majú veľmi malé nároky na živiny, preto sa vytvoria ľahko a rozrastú ľahko. Pre svoj rast vyžadujú predovšetkým vlhkosť.

Plesne v rodinnom dome čistý domov bez plesní múry plné plesní, čo s tým?

A keď vezmete časté…

A keď vezmete časté sprchovanie, varenie, sušenie bielizne a málo vetráte, tak už len to je pre pleseň dostatočnou vlhkosťou, aby sa rozliezla po vašich stenách, ale aj po povrchu rôznych predmetov. Vlhkosť môže byť na stenách a predmetoch vo vnútornom prostredí v dôsledku stavebnej závady, nedostatočného vetrania, ako som už spomenula vyššie, alebo nedostatočného vykurovania využívaných priestorov. Prevažne ide o miestnosti s novými tesniacimi oknami. Vlhký vzduch zostáva v priestoroch a vodná para sa kondenzuje na chladnom povrchu.

tipy ako odstrániť plesnedomov bez plesnípomoc pri odstránení plesní

Takže je potrebné…

Takže je potrebné zamedziť, aby sa pleseň rozrastala a v ideálnom prípade aj tomu, aby vôbec vznikala. V tom vám môže rozhodne pomôcť upratovacia firma A SERVIS LIPKA, s. r. o. , zbavovanie sa plesni, ktorej služba likvidácia plesní Bratislava si dokáže poradiť s akoukoľvek plesňou. Zamestnanci sú skúsení a spoľahliví, takže sa o tieto problémy rozhodne postarajú. O prevencii sa vám postará ich protiplesňový náter LSG, ktorý na stene vytvára taký povrch, na ktorom pleseň nemá žiadne podmienky na prežitie. Preto na nič nečakajte a nechajte si vaše povrchy ošetriť, než bude neskoro.

plesne a ich vplyv na deti a domáce zvieratámiminko s plísní v domácnosti, neexistujeplesne a rôzne baktérie, ako na to