Naša situácia by sa dala načrtnúť v niekoľkých bodoch: bývame v päťposchodovom paneláku na piatom poschodí, máme trojizbový byt, okná vedú na opačné strany (na slnečnú aj tú v tieni). Kúpeľňa je na tienistej strane, akonáhle dorazí jeseň, ochladí sa a kúrenie v tú dobu ešte nekúri, steny kúpeľne sa pokryjú plesňami. Nielen, že to nevyzerá dobre a je to zdraviu škodlivé, ale tiež to nehorázne zapácha. S niečím takým byť v jednom byte, to je za trest. Pleseň na stene

Zaujímavé bolo, že…

Zaujímavé bolo, že akonáhle sme začali kúriť, plesne po čase zmizli a objavili sa len vo chvíľach, kedy sme odišli preč a kúrenie vypli. Náš problém pretrvával vlastne vždy len chvíľu, ale aj tak to bolo nepríjemné. Po dvoch takýchto zimách sme sa konečne začali zaujímať, čo by sa s tým dalo robiť a čím odstrániť pleseň.

ako sa vyhnúť plesniam   koho si pozvať na hubenie plesní

Veľa známych nám povedalo, že je potrebné byt zatepliť, ale nič také sme nechceli vykonávať. Keby riešením mali byť nejaké drahé stavebné zásahy, nemali sme v úmysle sa do nich púšťať. Ale chceli sme zistiť, aká je situácia, preto sme začali konzultácií s technikmi firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., Pleseň na stene.

Ako najlepšie riešenie…

Ako najlepšie riešenie nám bolo odporúčané začať s odstránením plesní a ich spor, aby už nemohla byť kúpeľňa ďalej zamorovaná. Potom nám poradili, nech po sprchovaní vždy vetráme, nech sa v miestnosti nedrží vlhkosť. Ako ochranu steny pred plesňami používa A SERVIS LSG náter, ktorý bráni prenikaniu vlhkosti dovnútra steny. Ak sa vám teda nedarilo vlhkosť úplne odvetrať, slúži tento náter ako poistka. Pleseň na stene

Od doby, čo sme si náter nechali naniesť, sa plesne v kúpeľni prestali vyskytovať. Múry v kúpeľni zostávajú suché a snažíme sa po sprchovaní nezabúdať na vetranie, čo k znižovaniu vlhkosti určite tiež veľmi prispieva.

ako sa vyhnúť plesniam   prečo sa zbavovať plesní