Jazda na bicykli patrí k najobľúbenejším športom a je to aj skvelá rekreácia. Ovšem je dôležité dbať na to, aby ste mali správne nastavené sedadlo. Pokiaľ budete mať sedadlo nastavené príliš vysoko, po určitej dobe jazdy vás začne bolieť chrbát. Keď budete mať sedadlo naopak príliš nízko, veľa toho neprejdete, keďže sa vám bude zle šľapať. Zle nastavené sedadlo však nielen zníži váš výkon a znepríjemní vám jazdu, ale môže vám tiež zanechať spomienku v podobe poškodenia pohybového aparátu. Ale aby ste si mohli správne nastaviť sedadlo, musíte mať aj správny bicykel adekvátny vašej výške.

profesionálne čistenie kobercov firma na čistenie kobercov firma na čistenie kobercov

A ako potom nastaviť…

A ako potom nastaviť správne sedadlo? Oprite sa vnútornou stranou podpažia o sedadlo a natiahnite ruku smerom k volantu, končekmi prstov by mali byť namierené do stredu volantu, pričom ruka by mala byť vo vodorovnej polohe – pokiaľ to tak nie je, posuňte sedadlo do adekvátnej výšky. Po tomto by ste mali polohu sedadla ešte spresniť. A to tak, že si nasadnete na sedadlo a jednou  z kľuk otočte do spodnej úvrati tak, aby bola rovnobežná polohe k sedadlovej trubke. Potom sa jednou nohou oprite o pedál, pričom noha by mala byť mierne pokrčená.

firma na čistenie poťahovProfesionálne umývanie kobercovfirma na čistenie poťahov

Tepovanie kobercov, sedačiek…

Pokiaľ bude všetko sedieť, ako má, tak máte vyhrané a môžete vyraziť na cestu. Pokiaľ si ani tak nebudete vedieť rady, poraďte sa s odborníkmi v obchode, preto tam predsa sú. Niekedy je rozumnejšie vyhľadať pomoc odborníkov a zbytočne sa vecami nezaťažovať. To isté platí aj pri čistení kobercov. Túto činnosť radšej nechajte tak a obráťte sa na upratovaciu firmu  A SERVIS LIPKA, s.r.o. , Tepovanie kobercov, sedačiek Zvolen, ktorá ponúka prvotriedne čistenie kobercov.Šetrné čistenie kobercovtipy ako vyčistiť koberec