S plísní jsou potíže, jsou příčinou i vážných zdravotních problémů. Navíc vypadají ošklivě a hyzdí váš životní prostor. Když se vám tento nezvaný host doma objeví, musíte řešit jak odstraňovat plísně. A to obvykle nebývá úplně snadné. Proto se jejím odstraňováním v naší firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. zabýváme. Na zateplených fasádách a na severních stranách zdí je výskyt plísní, bakterií, hub a kvasinek nejčastější. Plísně se mnohdy tvoří i z vnitřních stran zateplených domů.

Řešením problému, jak se těchto nežádoucích nečistot zbavit, je revoluční nátěr LSG. Tento nátěr proti plísním napadené zdi tohoto problému efektivně zbaví. A naše firma A SERVIS LIPKA realizuje celkový servis v odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu. Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů. Nitrobuněčný tlak pak způsobí její roztržení.

LSG nátěr je účinnou ochranou proti plísním

Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je stoprocentně bezpečný. Životnost nátěru se pohybuje ve své plné výši dle klimatické námahy čtyři až šest let. V další omezené míře bude fungovat cca do deset let. Garantovaná záruka jsou dva roky. LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály.

LSG nátěr proti plísním lze použít ve vnitřních i vnějších prostorech. Plíseň nejčastěji vzniká zkondenzováním vodní páry ve vodu, která se usadila na chladném povrchu. Když totiž v jedné místnosti udržujete výrazněji nižší teplotu, do níž se pak dostane teplý vzduch z jiných místností, tak se vodní pára na chladném povrchu zdi zkondenzuje ve vodu. A ta se na zdi usadí. A kde je vlhkost, tam je i plíseň. Proto je dobré vytápět ve všech místnostech a snažit se ve všech mít stejnou teplotu. Maximální teplotní rozdíl by měl být čtyři stupně Celsia, ale určitě ne více.

Důležité je nevytvářet plísním vhodné podmínky

Také je důležité kontrolovat si správnou vlhkost vašich obytných místností. Správná dlouhodobá relativní vlhkost vzduchu ve všech místnostech určených k bydlení je do hodnoty pětapadesáti procent. Krátkodobě se může místnost od místnosti lišit, ale opravdu pouze krátkodobě. Pokud doma hodně sušíte prádlo, či jste milovníci kytek, měli byste mít na paměti, že musíte pravidelně větrat. A to nejlépe aspoň dvakrát denně vytvořením průvanu. Tak nejlépe vyženete přebytečnou vzdušnou vlhkost.

Posledně jsme odstraňovali plíseň v kolárně jednoho panelového domu, který byl starší konstrukce. Navíc se tam pochopitelně netopilo, takže nás nepřekvapilo, že se jim tam udělala plíseň. Nejdříve se to snažili vyčistit sami, potom se obrátili na nás. Pro naše zaměstnance to však nebyl žádný problém. Plíseň odstranili a lidé mají v domě opět kolárnu v pořádku. Správkyně domu byla z nátěru tak nadšená, že si ho pro jistotu nechala dát i do svého bytu. A právě spokojenost našich klientů je naším nejvyšším cílem. Protože zákazník, který se s námi loučí s úsměvem na tváři, je známkou dobře odvedené práce.