Bydlím ve starším bytě, který jsem zdědila po dědečkovi, takže jsem se bohužel musela potýkat se vznikající se plísní. Ale nebylo v úvahu, že bych byt prodala a našla jsem si za něj jiný. Protože jsem jednak slíbila dědečkovi, že ho nikdy neprodám a navíc jsem k němu měla sama citový vztah. Takže bylo potřeba najít jiné řešení. Zezačátku jsem se to snažila vyčistit vlastním úsilím, jako to zkouší asi každý, a asi jako každý jsem potom zjistila, že moje snaha byla na dvě věci. Na nic, a potom ještě na větší nic. Takže jsem začala na internetu hledat čím čistit plíseň a nějakou firmu, která by se o to postarala.

Zdravotní rizika plísně v domě plísně po celé koupeně, co sní Jak snížit kondenzační vlhkost

A našla jsem…

A našla jsem firmu A SERVIS LIPKA, s. r. o., se kterou jsem se hned zkontaktovala. Firma totiž měla samé pozitivní recenze, tak to pro mě byla jakási jistota, že to dobře dopadne a nebude to hotový propadák, za který bych jen zbytečně vyhodila peníze. Tato firma používá k odstranění plísní ekologický produkt, který je určený i pro aplikace v potravinářských a zdravotnických provozech, což mě hnedka nadchlo, protože mi to dalo jistotu, že to bude bezpečné a ne nějaká drastická škodlivá chemie. Pracovníci nejprve zeď zbavili veškerých plísní a nečistot a zamalovali místa barvou. Celkový detailní popis jejich práce byl následující. Na místo napadené plísní aplikovali běžný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení se aplikovali nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas.

vlhkost v bytě, tvoří se plísněVlhnutí stěn a vznik plísníCo dělat, když se doma uchytí plísně

 

Po zaschnutí vytvoří…

Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. LSG nátěr proti plísním lze aplikovat ve vnitřních i vnějších prostorách. Na zdech nebylo vůbec poznat, že by tam nějaká plíseň někdy byla. Po odstranění plísně druhý den zdi ošetřili protiplísňovým nátěrem LSG, který zabraňuje opětovnému navrácení plísně. Funguje také jako prevence, takže jsem si ho rovnou nechala dát i na místa, kde hrozilo, že by s plíseň mohla objevit, protože bych se nerada motala v bludném plísňovém kruhu.

jak čistit plíseňJak se navždy zbavit plísní v doměLSG protiplísňový nátěr

A od té doby…

A od té doby mám od plísně skutečně pokoj, takže mohu jejich službu likvidaci plísní všem jedině doporučit. Komunikace s nimi byla perfektní, zaměstnanci byli velice příjemní a ochotní, takže opravdu není nic, na co bych si u nich mohla stěžovat. Odvádějí skvělou práci za přijatelnou cenu, takže se nemusíte obávat, že byste za to museli zaplatit nějakou pálku. Jejich služby jsou opravdu dostupné pro všechny. Takže pokud poptáváte odstranění plísně, vřele doporučuji tuto úklidovou firmu – neprohloupíte.